language

Intézmények:

Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Lapok:

Népszava highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Pénzen hízik a holdudvar

Háromszázmilliós szerződés a Fidesz-frakció volt kabinettitkárának, egymilliárd a kormányszóvivő volt cégének - néhány friss példa az Orbán-kabinet által meghirdetett "takarékos államra". Szinte nem múlik el nap anélkül, hogy a központi államigazgatás ne kötne szerződést a Fidesz-holdudvarhoz sorolt személlyel vagy társasággal.

Hagyó-per: máris döntöttek?

Bírósági források szerint nincs szakmai magyarázata annak, miért helyezett adott bíróságokra kiemelt jelentőségű ügyeket Handó Tünde (Szájerné). Az Országos Bírósági Hivatal mindenható elnöke a Hagyó-ügyet éppen arra a Kecskeméti Törvényszékre utalta, ahol 2010-ben elítélték Zuschlag Jánost. Sőt, nem kizárt, hogy a bíró is azonos lesz. Ez sokakban felvetheti a gyanút, hogy az ügyek elhelyezésével - a korábbi aggodalmaknak megfelelően - az ítéletnek is irányt szabnak.

Ismét Fidesz-rokont neveztek ki

Újabb Fidesz-rokon került fontos pozícióba. Pálvölgyi Balázs, az újdonsült miniszteri biztos, aki a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Igazságügyi Szolgálata főigazgatójának feladat- és hatáskörét gyakorolja, közeli rokona Pálvölgyi Ákosnak, a Fővárosi Igazságügyi Szolgálat igazgatójának.

"Üvegzseb"-adatok a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumból

Végeláthatatlan Fidesz-kötődésekről árulkodnak a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) "üvegzseb" adatai.
Találatok: [5]  Oldalak:   1