language

Lapok:

168 óra highlight_off

Kulcsszavak:

offshore highlight_off

168 óra

1989-ben alapították, kezdetben a Magyar Rádió azonos nevű, heti rendszerességgel jelentkező műsorainak átiratait közölte. Csütörtökönként jelenik meg, baloldali, liberális irányvonalat képvisel, alapító főszerkesztője Mester Ákos volt, aki a Magyar Rádió műsorait szerkesztette. A lap kiadója a Neuman Péter által vezetett Telegráf Kft., melynek 2015-ben az összetett tulajdonosi hátterű Brit Média Befektetési Kft. vált a többségi tulajdonossá, mely cégnek tulajdonjoga van a Klubrádióban is. 2016-ban a felvetődtek a hírek, miszerint a tulajdonosi átfedés miatt közös online szerekesztőséget hoznak létre a rádióval. Ugyanez év április 1-én új főszerkesztőt neveztek ki, Tóth Ákos személyében. A 2000-es évek elején produkált 35 ezres pédányszám eladáshoz képest napjainkra nagymértékben visszaesett az értékesített lapok száma, átlagosan valamivel több, mint 10 ezer darabot adnak el belőle.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

Több mint egy év eltelt, de még mindig nincs gyanúsítottja az Arton Capital százmilliós betörési ügyének

Tavaly áprilisban törtek be a letelepedési kötvényeket forgalmazó Arton Capital irodájába. A rendőrség hatalmas erőkkel kezdte meg a nyomozást, ennek ellenére még mindig senkit nem hallgattak ki gyanúsítottként az ügyben.

Újabb bizonyíték: kockázat nélkül nyúlhatók le az uniós támogatások

Még mindig nincs gyanúsítottja annak az évek óta tartó nyomozásnak, amely a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal különböző pályázatain elnyert állami támogatások jogosulatlan, illetve céloktól eltérő felhasználása miatt indult. Pedig a hivatalos iratok szerint az ügy nem túl bonyolult. A gyanúval érintett társaságok időközben sorra bedőltek, a főszereplő pedig – mintha mi sem történt volna – már új cégeket irányít.

Kados Ernő: Ki nyer ma? Titkok a letelepedési államkötvény körül

A magyar állam a piacon már olcsóbban vehetne fel hitelt, mint amennyiért a letelepedési kötvény kibocsátásával hozzájut. Ráadásul az értékpapírok forgalmazásával a homályos hátterű offshore cégek tulajdonosai milliárdokat kaszálhatnak, részben az adófizetők pénzéből. Az ellenzéki politikusok szerint óriási összegek kerülhetnek magánzsebekbe. Beiktatása előtti parlamenti meghallgatásán az új propagandaminiszter, Rogán Antal védte a letelepedési kötvényt, mert szerinte erre a bevételre szükség van, és inkább „pénzt hoz az országba, nem pedig visz”. Igaz, nem tudjuk, ki nyer rajta a legtöbbet.

Lex Vajna?

Orbán Viktorhoz írt levelében kérte Szél Bernadett, az LMP társelnöke: mivel a belügyi tárca tájékoztatása szerint Andy Vajna filmipari kormánybiztos nem esett át nemzetbiztonsági átvilágításon, a miniszterelnök azonnal kezdeményezze azt. A törvény egyértelműen rendelkezik: a kormánybiztosokat kötelezően át kell világítani.

Matolcsy 11-12 milliárd forintot is elverhetett

Matolcsy György nemcsak a magyar gazdasággal, de a magyar közvagyonnal is „unortodox” módon bánik az Együtt-PM szerint. Pápa Levente a pártszövetség gazdaságpolitikusa szerint Matolcsy a (415 millió forintba kerülő) tiszaroffi kastély megvásárlása után most épp egy eladhatatlanul drága irodaházat vetetett meg az Magyar Nemzeti Bankkal (MNB) titokban, ismeretlen tulajdonosi hátterű offshore cégektől. Szerinte a Fidesz, amely 2010-ben még harcot hirdetett az „offshore lovagok” ellen, most éppen az ő érdekeiket kiszolgáló offshore apródot ültetett az MNB élére.

Nem történt vesztegetés - megúszta a MOL vezére?

A magyar ügyészség megszüntette a nyomozást Mol-INA-ügyben. A horvát vádhatóság szerint Ivo Sanader 2008-, 2009-ben 10 millió euró kenőpénzt kapott a MOL-tól, hogy a magyarok irányítói jogokat szerezhessenek a horvát olajtársaságban.
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>