language

Intézmények:

Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) highlight_off

Kulcsszavak:

OLAF-vizsgálat highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Talajkilátótól lombkoronáig. Keressük a leghülyébb uniós pénzfelhasználást

Az Átlátszó által bemutatott nyírmártonfalvai lombkoronasétány hamar szimbólumává vált az uniós pénzből megvalósított teljesen értelmetlen beruházásoknak. Azonban a sétányt volt mire építeni, és itt most nem a fátlanított pusztára gondolunk, hanem arra a hagyományra, hogy végtelenül fölösleges dolgokat valósítottak meg az Európai Uniótól nyert összegekből. Összeszedtünk ezekből párat, amelyeket alább be is mutatunk, de biztos van olyan, ami elkerülte a figyelmünket. Így olvasóinkhoz fordulunk: jelezzék még, ha szerintük valami nagyon fontos fölöslegesség kimaradt az összeállításból.

A rendőrség egyszerűen nem lát bűncselekményt az ELIOS-ügyben

Vizsgálták, kutatták, de nem tudták bizonyítani az OLAF megállapításait – jelentette be az Országos Rendőr-főkapitányság. Orbán Viktor veje most megnyugodhat.

A minisztériumnál is hiába kopogtattak az Elios-papírokért az ellenzéki képviselők

Az Elios-ügy feltárását célzó alternatív vizsgálóbizottság ellenzéki tagjai szerdán sikertelenül próbáltak betekinteni a társaságot érintő pályázati anyagokba a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fővárosi épületében.

Az elsötétített ország – Az Elios-ügy és az önkormányzatok felelőssége

Alig volt olyan ellenzéki önkormányzati képviselő, aki időben tudhatta, hogy a városa Tiborcz Istvánékkal akar közvilágítást fejleszteni. A képviselő-testületek többsége nem szavazhatott arról, hogy kivel szerződjön a település, ők csak az eredményhirdetés után szembesültek az Elios győzelmével. Vagy még akkor sem.

Beolvasztás előtt kifizetőhelyet csináltak a hatóságból

Éves költségvetését meghaladó mennyiségű pénzt kellett hirtelen elköltenie a fogyasztóvédelemnek a legutóbbi uniós költségvetési ciklus végén. Országjáró roadshow az egészséges élet népszerűsítésére, túlárazott webfejlesztések és továbbképzések haveri cégekkel elvégeztetve, százmilliós szervezetfejlesztés egy a bürokráciacsökkentés miatt hamarosan beolvasztott szervezetben. És persze Kuna Tibor minden mennyiségben.

Megszólalt az NFM az 500 milliárdos közbeszerzésről - az Együtt szerint hiányzik a fedezet

Nem elírás az állami és önkormányzati intézmények energiahatékonysági beruházásainak elvégzésére kiírt tender keretösszege, az valóban 500 milliárdos munka elvégzésére szól. Az NFM szerint a felhívásban összesített érték szerepel, amit az ajánlatkérő nem köteles teljesen kimeríteni. Az Együtt alelnöke visszavonatná a gigatendert.

Erre még nem volt példa Magyarországon - furcsaságok az 500 milliárdos tender körül

Az NFM egyik szervezete nettó 500 milliárd forint keretösszegű közbeszerzési eljárást írt ki a közszféra uniós támogatású energiahatékonysági beruházásainak megvalósítására. Az Együtt a tender miatt bejelentést tesz az OLAF-nál.

Az OLAF szerint csalások miatt 93 milliárd forintot kéne visszafizetnünk Brüsszelnek

Az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) álláspontja szerint Magyarországnak vissza kéne fizetnie egy jelentős összeget az EU költségvetésébe, miután komoly aggodalmak merültek fel a metróépítési projektekkel kapcsolatban. Az erről szóló jelentés a Politico birtokába került. Az OLAF álláspontja szerint Magyarországnak 300 millió eurót, azaz több mint 93 milliárd forintot kéne visszafizetnie Brüsszelnek.

Közvilágítás-botrány: elképesztően blőd volt a minisztériumi vizsgálat

Mi az? A NAV különösen nagy költségvetési csalás miatt nyomoz utána, a polgármester hónapokkal ezelőtt elismerte, hogy rosszul sikerült, az eddig megjelent információk szerint egyértelműnek tűnik a mutyi – és közben a fejlesztési minisztérium vizsgálata mindent rendben talált? Igen, a dunaújvárosi közvilágítás ügye. Közérdekű adatigényléssel kikértük a minisztériumi ellenőrzés jegyzőkönyvét, amiből kiderült, hogy az NFM-nél meg sem próbálták látni a fától az erdőt.

Vizsgálhatják a Miniszterelnökségen néhány állami vezető összeférhetetlenségét

Három korábbi magas rangú állami vezetőt is nevesít az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) abban a zárójelentésben, amelyben a szervezet a 2011 és 2015 közötti, uniós forrásokból finanszírozott magyarországi projekteket vizsgálta és amelyben összeférhetetlenség gyanúja miatt indított vizsgálati eredményekről is beszámol.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>