language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Személyek:

Pintér Sándor highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Pintér Sándor

Pintér Sándor (Budapest, 1948. július 3. –) magyar nyugállományú rendőr vezérezredes, jogász, politikus. 1991–1996 között országos rendőrfőkapitány, 1998-2002 között, valamint 2010-től belügyminiszter. 2018-tól nemzetbiztonságért felelős miniszterelnök-helyettes. A 2020-as Befolyás-barométer szerint ő Magyarország 5. legbefolyásosabb személye.

Pályafutását a Belügyminisztérium gépkocsivezetőjeként kezdte, majd 1972-ben rendőrségi szolgálatba lépett, először segédnyomozó volt Zuglóban. Közben járt a Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karára és a Rendőrtiszti Főiskolára is. 1978-ban diplomázott a főiskolán. 1986-ban jogi diplomát is szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen.


1991 márciusában Budapest rendőrfőkapitányává nevezték ki. Pár hónappal később, 1991 szeptemberében Boross Péter akkori belügyminiszter kinevezte országos főkapitánnyá, amely tisztséget öt éven keresztül viselt. A több bűncselekménnyel vádolt Zemplényi György 1996-os hazahozatala kapcsán közokirat-hamisítással vádolták meg, de a Fővárosi Bíróság 1999 januárjában jogerősen felmentette.

Nyugdíjazása után őrző-védő céget alapított, majd 1997-ben az OTP Bank Nyrt. biztonsági tanácsadója, illetve igazgatóságának tagja lett. 1998-ban Orbán Viktor akkori miniszterelnök meghívta új kormányába belügyminiszternek, ekkor az OTP-ben betöltött tisztségeiről lemondott. Belügyminiszteri pozícióját a ciklus 2002-es befejeztéig viselte. 2002-ben visszatért a gazdasági életbe, különböző más őrző-védő cégekben rendelkezett 2010-ig jelentősebb tulajdoni hányaddal, valamint egy gazdasági tanácsadó kft. és egy utazási iroda ügyvezető igazgatója, illetve tulajdonosa volt. 2004-ben ismét az OTP Bank Nyrt. igazgatóságának lett tagja. 2010-ben a második Orbán-kormányba ismét a 2006-ban megszüntetett belügyminiszteri tisztségre jelölték. Előtte eladta összes gazdasági érdekeltségét. 2010-zel kezdődő belügyminisztersége alatt irányítása alá tartozik az Alkotmányvédelmi Hivatal, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, a Terrorelhárítási Központ és a 2011-ben létrehozott Nemzeti Védelmi Szolgálat is. (Wikipédia)

A 2022-ben megalakuló ötödik Orbán-kormányban a Pintér vezette Belügyminisztérium irányítása alá került az egészségügy és a köznevelés is.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

„A Fidesznek el kell tűnnie az ország éléről”

Juhász Péter szerint sok önkormányzatnál lehetnek hasonló ügyek, mint a Belvárosban, ezért országos hálózatot szervez a korrupció feltárására. Az Együtt társelnöke biztos abban, hogy bűncselekmények történtek az ingatlaneladásoknál, egy részüket pedig semmisnek tartja.

Egymilliárdot hozott Vajna cégének az állam

Négy év alatt egymilliárd forintot fizetett ki bérleti díjként az állami kaszinócég a Tropicana által használt ingatlan után az Andy Vajna érdekeltségébe tartozó vállalkozásnak. A játékterem év végével bezárt, helyén Vajna nyit új kaszinót.

80 milliós megbízás Pintér volt cégének

Pintér Sándor összeférhetetlenségre hivatkozva már régen eladta biztonsági cégét, a Civil azonban nem esett ki a pikszisből. Most a Szerencsejáték Zrt.-nél hosszabbított, és szerződése értelmében az állami cég régiós központjait is védelmébe vehette.

Tállai András államtitkár: Íme, ez a nagy 'borsodi csalás'!

„Szeresd hazádat, óh, szeresd, ne csak szóval, de tettel!” E mottó olvasható Tállai András fideszes képviselő, a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkárának honlapján. Bemutatkozását pedig így kezdi: „Ezerkilencszázötvenkilenc február ötödikének kora hajnalán születtem Debrecenben. »Ki korán kel, aranyat lel«, ma is igyekszem tartani magam a népi bölcsességhez”.

Eclipse-ügy: gyanúsított gyanúsítók

A Népszabadság értesülése szerint az elmúlt hónapokban bűncselekmények gyanúját is felvető szabálytalanságok és (ha a gyanú megalapozott) egyértelműen bűncselekménynek minősülő manipulációk miatt gyanúsítottként hallgatták ki az Eclipse-ügy nyomozásának kezdetén az ügyben eljáró nyomozócsoport némely vezetőjét és munkatársát.

Orbán-Harangozó csörte: 'Neked harangoztak, Tamás!'

Harngozó Tamás azonnali kérdést intézett hétfőn a parlamentben Orbán Viktor miniszterelnökhöz. A fiatal MSZP-képviselő azt furcsállta, hogyan lehet az, hogy az állami vagyon őrzését Pintér Sándor volt cégére bízták.

Mivel bőszítette fel Harangozó Tamás Orbán Viktort?

Harangozó Tamás azonnali kérdése láthatóan meglepte a Parlamentben Orbán Viktort. A fiatal MSZP-s képviselő ezt kérdezte: „Miért tűri, miniszterelnök úr, hogy a saját kormánytagjai meghazudtolják?” A kormányfő is csak ezt láthatta a monitorján. Amikor Harangozó szólásra emelkedett, nem tudta, hogy pontosan miről lesz szó.

Nyilvánosságra kerülnek a Gripen-akták titkai?

Megtörtént az első diplomáciai lépés a külügyi tárca részéről az ügyben, hogy a svéd hatóságok elküldjék Budapestre az úgynevezett Gripen-ügyben összegyűjtött nyomozati anyagokat – értesült a Népszabadság. Hogy ebből mi kerül nyilvánosságra, még nem tudni. A titkosított Vadai-jelentés most Orbán Viktor asztalán van.
Találatok: [10]  Oldalak:   1