language

Kulcsszavak:

kártalanítás highlight_off
rokonok highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Több mint 10 év után úgy zárult le a Szeviép-botrány, hogy nem lett vége

Jóllehet a politikai hullámokat is kavart építőipari nagyvállalat, a Szeviép 12 évig húzódó agóniája végén a hitelezők zöme hoppon maradt, egyikük milliárdos összegért perelte be a volt tulajdonost.

Visszavágott Matolcsynak az unokatestvére: megmenthető lett volna a bankja

Az NHB Bank végelszámolása márciusban indult, a friss beszámolóból derültek ki érdekes részletek. Állítják, 2019 márciusában a likviditási helyzet lényegesen jobb volt, mint 2018 decemberében, „a Bank részére nagy összegű alárendelt kölcsöntőke juttatásra is sor került, illetve további előrehaladott forrásbevonási tárgyalások és megállapodások álltak rendelkezésre, melyek a fizetőképesség erősítése mellett a kötelezettségek kielégítésének további biztosítékát jelentették”. A bank szerint ha a korlátozások 90 napos lejárta után visszaengedték volna a pénzintézetet a piacra, minden fizetési kötelezettségének eleget tudott volna tenni, a havi működési költségeinek többszöröse állt saját számláján. Márciusban indult az NHB végelszámolása, a csődbe ment bankban több tízmilliárd forintnyi vagyon ragadt bent. Az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) 3,9 milliárd forint összegben kártalanította a 756 betétest, de így is bent ragadt 19,2 milliárd forint. Ez az összeg 9 magánszemélyhez és 49 vállalati betéteshez tartozott.

Bezár a Matolcsy-rokon bankja

Lehúzza a rolót Matolcsy György unokatestvérének NHB nevű bankja: a felemelkedés és a bukás mögött is a jegybankelnök állhat.

Szalad a ló

Közel 15 milliárd forintot költ arra a kormány, hogy megszerezze és saját elképzelései szerint fejlessze a Mezőhegyesi Ménesbirtokot, amely egyáltalán nem szorult volna állami mankóra. Ebből 1,2 milliárdot csak azért kell kifizetni, mert elbukott a cég vagyonának erőből történő megszerzése. A mintagazdaság kedvéért az állam túllép a saját maga által meghatározott birtokmaximumon is, több mint ötszörösen. A Miniszterelnökség azzal indokolja, hogy a szakképzés, a felnőttképzés és az egyetemi gyakorlati képzés egyik legszínvonalasabb magyarországi helyszíne lesz az állami mintagazdaság.

Újabb érdekes dolgok derültek ki a karcagi sikkasztásról

Helybeliként megdöbbentőnek nevezte a történteket, és az eddigi információk alapján „okosan kitalált” bűncselekményről beszélt, a károsultaknak pedig eredményes felderítő munkát és jogi segítséget ígért Kovács Sándor, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei közgyűlés Karcagon élő elnöke a Kun-Mediátor Szolgáltatói Kft. karcagi fiókja ügyében.

Az almaválságra hivatkozva juttatná pluszprofithoz családi cégét a Jobbik alelnöke

Az almapiaci kormányzati intézkedéseket hiányolja Apáti István, a Jobbik alelnöke, miközben az almatermesztéssel foglalkozó családi cége évente legalább 10-11 millió forinttal többet tehet zsebre az állami segítségnek köszönhetően – tudta meg a PestiSrácok.hu. Portálunk kiderítette, Apáti István édesapjának 27 hektárnyi almaföldje van Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a családi vállalkozás pedig haszonélvezője az állami támogatásnak. Apáti István a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. rögzített árú ipari almafelvásárlása ellen szólalt fel a parlamentben, megjegyezve, hogy az az Európai Unió versenyjogával is ellenkezik. Egy esetleges brüsszeli vétó, szankció tönkretenné a hazai almatermelőket, a magasabb felvásárlási ár azonban további profithoz juttatná a jobbikos politikus családi cégét.
Találatok: [6]  Oldalak:   1