language

Lapok:

Személyek:

Simor András highlight_off

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Újra a pénzéről faggatták Simort

Arról faggatta az Országgyűlés mentelmi bizottsága kedden az MNB elnökét, hogy miért nőtt meg egy év alatt az általa birtokolt befektetési jegyek értéke. Simor András azt válaszolta, azért, mert az alapkezelő jól gazdálkodott. Ciprusi cégügyében nem lát már kifogásolnivalót a bizottság.

Simor offshore cégén vitázik a jegybankkal Szijjártó

Szijjártó Péter szerint még nem küldte meg a költségvetési albizottságnak a ciprusi offshore cégének eladását igazoló papírokat Simor András jegybankelnök. Az MNB szerint Simor még a múlt héten megküldte a kért iratokat az országgyűlésnek.

Mégsem érdekli a Fideszt Simor ciprusi cége

Múlt kedden a kormánypárti honatyák kérték Simortól, mutassa be a ciprusi cége felszámolását és a pénz hazahozatalát igazoló dokumentumokat, egy hét alatt mégsem ment be senki közülük a jegybankba, hogy saját szemével bizonyosodjon meg az anyagról.

Bizonyítékot várnak a képviselők Simortól, hogy eladta offshore-cégét

Felszólítaná a fideszes többségű költségvetési bizottság Simor András jegybankelnököt, hogy mutassa be a korábbi ciprusi cégének felszámolásáról szóló dokumentumokat. Simor "műbalhénak" nevezte a fideszes kezdeményezést, közölte a képviselőkkel, hogy egy parlamenti bizottság sem vizsgálódhat a magánviszonyaiban, de ezzel együtt felajánlotta a bizottság tagjainak, hogy a titkárságán megnézhetik a dokumentumokat.

Simor ügyeit is vizsgálná az elszámoltatási kormánybiztos

Papcsák Ferenc fideszes képviselőt az úgynevezett elszámoltatásokért felelős kormánybiztosnak nevezte ki a kormány vasárnap. A miniszterelnöki szóvivő szerint az ő feladata lesz többek között a Malév és a ferihegyi reptér privatizációjának vizsgálata és Simor András jegybankelnök offshore-cégekkel való kapcsolatának kivizsgálása is.
Találatok: [6]  Oldalak:   1