language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Intézmények:

Sportminisztérium highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

Zuschlag-per: Mesterházy ellen vallott Topolánszky

Mesterházy Attila politikai államtitkár az ifjúsági ügyekre erõs hatással volt - mondta a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon folyó perben tanúkénti meghallgatásán Topolánszky Ákos, aki a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium kábítószerügyi koordinációért felelõs helyettes államtitkáraként dolgozott 1999 januárjától 2003 októberéig.

Zuschlag-per: a csókosoknak mindig jutott

Az Ifjúsági és Sportminisztérium jóváhagyásával hiányos pályázatokkal is nagy összegű támogatáshoz jutottak a Zuschlag Jánoshoz köthető alapítványok és civilszervezetek – hangzott el a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon a volt MSZP-s politikus nevével fémjelzett büntetőper hétfői tárgyalásán.

Még nem ismerhetjük meg a pályázati mutyi papírjait

Az adatvédelmi biztos állásfoglalása szerint a Szociális és Munkaügyi Minisztériumnak nem kell kiadnia azokat a szakértői jegyzőkönyveket, amelyeket lapunk azért kívánt megismerni, mert ezek bizonyították volna, miként döntöttek felső súgásra, a hivatali hatalommal történő visszaélés gyanúját is felkeltve a pályázati pénzekről a tárcánál.

A kormányfő és Szilvásy is kikerülhet a Zuschlag-ügyből

A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség nem tervezi, hogy a Zuschlag János és társai ellen bűnszervezetben elkövetett csalás gyanújával indított büntetőeljárásban ismét tanúként idézze Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt és Szilvásy György titokminisztert – közölte hétfőn a vádhatóság.

A főváros is támogatta Zuschlagékat

A Zuschlag-ügyben érintett hat alapítvány csak 2002-ben és 2003-ban tizenhatmillió forintot kapott a fővárostól, hogy segítse az önkormányzat közbiztonsági programját – derítette ki két fővárosi Fidesz-képviselő.

Zuschlag hallgat, Gyurcsány Ferenc beszélhet

Információink szerint a Zuschlag-ügyben akár ezen a héten tanúként hallgathatják ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, a későbbiekben pedig Szilvásy György titkosszolgálatokért felelős minisztert.

Zuschlagot húsz év fenyegeti

Őrizetbe vették Zuschlag Jánost, mert bűnszervezetben, különösen nagy értékre elkövetett csalással gyanúsítják. A sporttárca volt helyettes államtitkára szerint Gyurcsány egyik pártbeli ellenfelének támogatását élvezi az ügyben feltáró vallomást tett tanú.
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>