language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Kulcsszavak:

tanácsadás highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [151]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Nagyon jól megy a fideszes Voldemort feleségének cége

A Blikk szúrta ki, hogy Mengyi Ramóna alkalmazottak nélkül működő tanácsadó cége tavaly 168 millió forint nyereséget ért el. A kft. székhelyén nincs nyoma, hogy ott működne a vállalkozás.

FKF: vizsgálat a tanácsadók díjazása miatt

„Azonnali, teljes, részletekbe menő vizsgálatot” rendelt el Szeneczey Balázs városfejlesztésért felelős főpolgármester-helyettes a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Nonprofit Zrt. szerződéskötései ügyében. Ezt azután jelentette be a városvezető, hogy a Mandiner hétfőn arról írt: korrupciós botrányban érintett az FKF, a szervezet tanácsadójának játszottak ki egy sokmilliós tendert.

Szánalmasak és vállalhatatlanok a Századvég 4,1 milliárdos tanulmányai

A VS újságírója csaknem háromévnyi pereskedés után februárban megkapta azokat az elemzéseket, amelyeket a Századvég készített a kormánynak 2012–2014 között, nem kevesebb, mint 4,1 milliárd forintért. A portál sorozatban ismerteti a több mint 77 ezer oldalnyi iratot, amelynek – mint megállapították – csak a negyede, azaz alig 18 ezer oldal valódi elemzés.

Nem ritka a bűnös polgármester

Legyen szó független, fideszes vagy baloldali polgármesterekről, bármelyikük megtévedhet. Van közöttük, aki a saját zsebére talán nagyot szakított, más meg csak az élettársát juttatta jogosulatlan előnyhöz. Egyik sem bocsánatos bűn.

Trafikosztó a Rogán-stábban

A Miniszterelnökség munkatársaként a trafikpályázatok feszített tempójú elbírálásában is részt vevő Hernádi Ádám az egyike azoknak a tanácsadóknak, akiket Rogán Antal leigazolt a Miniszterelnöki Kabinetirodára.

Tanácsadó kell a BKV-nak, karbantartó nem

Miközben több mint száz karbantartó kirúgására készül a BKV, vezérigazgatói tanácsadóként alkalmazta a Volánbusz áprilisban menesztett vezérigazgatóját. A háttérben pedig szép csendben tucatnyi dolgozójától válik meg a BKK is.

Papír nélkül kezelték a titkokat a Századvégnél

A Nemzetbiztonsági Bizottság elnökénél a testület azonnali összehívását kezdeményezték a liberálisok a Századvég-ügy miatt.
Találatok: [151]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>