language

Akták:

Expo pavilon Sanghaj highlight_off

Személyek:

Tátrai Miklós highlight_off

Expo pavilon Sanghaj

Expo pavilon Sanghaj

A 2010 májusában megnyílt sanghaji világkiállítás magyar pavilonjának megvalósítása kapcsán már a megnyitás előtt kétségek merültek fel: kiterjedt tanácsadói hálózat működött a tervpályázat 2008-as kiírása előtt a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) mellett. A milliós díjakat kapott a Visual Kft., a Gárdos Bt., a Világsztárok Produkciós Kft., a Para Bt., a Flavo Bt., a Co & Co Communication Kft., a Pixel Sisters Bt. arculati tanácsaiért, melyeket később nem használtak fel. Huszty András a MeH alkalmazásában álló magyar főbiztoson túl a miniszterelnökség 3,85 millió forintot fizet ki az Eastinfo Kft.-nek azért, hogy Kínában képviselje a hivatalt. Kormányváltást követően már a világkiállítás ideje alatt a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium leállította az üzemeltetés fedezetének folyósítását, amire reagálva a fizetések elmaradására való figyelemfelhívás érdekében a kínai műszaki dolgozók és takarítók elhagyták a magyar pavilont területért.

 

2010 augusztusában a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) indított vizsgálatot, Papcsák Ferenc elszámoltatási kormánybiztos felügyeletével. A vizsgálat tárgya a 2009 márciusában a kormány által kiírt 2,5 milliárdos lebonyolítási közbeszerzési pályázat, amit a Genexpo 2010 Hungary Kft. nyert el. A Genexpo 2010 Hungary Kft.-t néhány hónappal a közbeszerzés kiírása előtt, 2008 októberében jegyezték be, az anyacégét a hongkongi Genexpo 2010 Limitedet szintén pár hónappal a leánycég megalakítása előtt hozták létre. A KEHI vizsgálatában megállapította, a Genexpo Kft.-vel kötött szerződés kirívóan hátrányos volt az államnak, aminek következtében a Legfőbb Ügyészséghez fordulva büntetőfeljelentést tett ismeretlen tettes ellen hűtlen kezelés gyanújával. A nyomozásban 2014 nyaráig sem volt előrelépés. 2017 nyarán a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK), csaknem hét év nyomozás után megszüntették a sanghaji világkiállítás kétes kifizetései miatt indult nyomozást.

Tátrai Miklós

Tátrai Miklós a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. korábbi vezérigazgatója. A 2008-as sukorói telekcsere-szerződés ügyében Tátrait a Szolnoki Törvényszék 2015. szeptember 30-án hűtlen kezelés bűntettének kísérlete miatt négy év börtönre ítélte. A Szegedi Ítélőtábla a 2016. október 26-án az elsőfokú bíróság ítéletét megváltoztatta és felmentette a vádlottat. A Kúria 2017. június 8-i, harmadfokú ítéletével a Szegedi Ítélőtábla másodfokú ítéletét megváltoztatta, és Tátrai Miklóst hűtlen kezelés bűntettének kísérlete miatt három év szabadságvesztésre ítélte. (Forrás)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Nyomoznak az eltűnt pénzek után

Több fontosabb ügyben, így a moszkvai ingatlaneladás, a sanghaji világkiállítás és a mezőhegyesi ménesbirtok eladása kapcsán, valamint a sukorói földcsere ügyében indított nyomozásokban sem történt érdemi elmozdulás a nyáron. Az említett bűncselekmények elkövetői az államnak több milliárd forintos kárt okoztak.

Pénzbehajtás felsőfokon

Hárommilliárd forintot szerzett vissza a költségvetésnek a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal alig nyolc hónap alatt. Elnöke, Gaál Szabolcs Barna szerint az Orbán-kormány csak akkor tudja elkerülni elődjeinek sorsát, ha a közpénzből fenntartott intézmények nem szabotálják el a munkát.

Elszámoltatás: mostantól mindent vizsgálnak

Több feljelentésről és felelőtlen közpénz-felhasználásról számolt be búcsúzó sajtótájékoztatóján Papcsák Ferenc, a posztjáról összeférhetetlenség miatt távozó elszámoltatási kormánybiztos.
Találatok: [3]  Oldalak:   1