language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Kulcsszavak:

visszajuttatás highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

Kenőpénzek, hamisítások Zsolcán

A borsodi ügyészség korrupcióval vádolja az árvíz sújtotta település egykori jegyzőjét, annak helyettesét és a polgármesterét. Vesztegetéssel, hivatali visszaéléssel és okirat-hamisítással vádolja az ügyészség a Borsod megyei Felsőzsolca egykori vezetőit, akik a két évvel ezelőtti árvízi munkálatok alatt keveredtek gyanúba. A jegyző, a helyettese és a polgármester tagadta bűnösségét a tegnap kezdődött büntetőperben.

Kis Nokia-doboz úszik Hévízi-tóban

Most, hogy megkezdődött az iratismertetés a hűtlen kezeléssel és zsarolással gyanúsított Hagyó Miklós és húsz társa ügyében, az úgynevezett BKV-perben, újabb és újabb részletek látnak napvilágot a nokiás doboz történetéről.

Reprezentációs összegek

Többször is ellentmondásba került a Hunvald-ügy tegnapi tárgyalásán a vádban szereplő ingatatlanok eladásában segédkező ügyvédi iroda korábbi munkatársa. A tanúként beidézett Kiss Viktor olyan „reprezentációs összegekről” beszélt, amellyel megemelték a bérházak vételárát, de ez a pénz elvileg az ingatlanosoknál landolt volna, sikerdíjként.

Ménesbirtok: Nyomozás Indul

Elrendelte a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság a nyomozást a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok Rt. 2004-es privatizációjával kapcsolatban. Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos az ügyben a múlt héten tett feljelentést ismeretlen tettes ellen folytatólagosan elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt. Szerinte kilencszázmillió forintos kár érte a magyar államot.

Fapál, a „főnök” és „Misi” gyanús milliói

Jogi tanácsadás címén 23,5 millió forintot keresett a Honvédelmi Minisztériumban 2006 júliusa és 2010 májusa között Fapál László, aki 2004 és 2006 között a tárca közigazgatási államtitkára volt – tudta meg a Magyar Hírlap.

Három százalék az MSZP-nek?

A honvédséget kiszolgáló HM EI Zrt. milliárdos beszerzéseiből három százalékot közvetlenül az MSZP-nek kellett visszaosztani a 2006 utáni években – ez derül ki a korábban meggyanúsított Oláh János dandártábornok a Magyar Hírlap birtokába került vallomásából.

Az MSZP-nek is osztottak kenőpénzt?

Az MSZP előző központjába, a Köztársaság térre a honvédségi alvállalkozói szerződések értékének három százaléka kerülhetett – ez derül ki a Magyar Hírlap birtokába került katonai ügyészségi kihallgatási jegyzőkönyvekből.

Húsz év legnagyobb korrupciós ügye

Az elmúlt húsz év legnagyobb korrupciós ügyeként jellemezte tegnap Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos a Honvédelmi Minisztériumnál (HM) még az elmúlt két kormányzati ciklus idején történteket az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága albizottsági ülésén.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>