language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Intézmények:

Volánbusz Zrt. highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Drága Lokál

Minimum másfél milliárd forintba kerül évente az új ingyenes napilap, a Lokál fenntartása, amelyet június elejétől akar piacra dobni Habony Árpád cége. A költségek nem igazán számítanak, mert úgy tudjuk, hogy jórészt állami hirdetésekből fogják fenntartani. A BKV, a MÁV és a Volán egyelőre nem válaszol, hogy náluk is terjesztik-e majd a Lokált.

Bőven premizált állami vezérek

Az MNV-hez tartozó cégvezetők átlagosan 730 ezret keresnek, erre jöhet a maximum 80 százalékos jutalom.

100 milliárd jött be az elszámoltatásból

Az elmúlt egy évben 100 milliárd forintot sikerült visszaszerezni az állami költségvetésnek az adófizetők pénzéből, amely az előző kormányzat alatt különböző utakon magáncégekhez, alapítványokhoz, magánszemélyekhez került - mondta Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos szerdán Hajdúszoboszlón.

A Daimler-botrány magyar szála: kinek csurrant a "kenőolaj" a Volánbusz járműveiből?

Az amerikai igazságügyminisztérium korrupcióval vádolja a Daimler-t, magyar szálra is kitérve. A cég a hírek szerint kész 185 millió dollárt fizetni a peren kívüli megegyezés érdekében.

Repkednek a milliók az állami cégeknél

Néhány állami vállalat már a szeptember 15-i határidő lejárta előtt megjelentette internetes oldalán vezetői javadalmazásának listáját, mások az utolsó percig kivártak. Tegnap késő délután még sok honlapon hiába nézelődtünk.
Találatok: [6]  Oldalak:   1