language

Lapok:

Akták:

A Népszabadság felfüggesztése highlight_off

444

Az online lapot 2013. április 29-én alapította Uj Péter, az index.hu egykori főszerkesztője több volt munkatársával együtt. Uj jelenleg is a portál főszerkesztője.  A 444 tulajdonosa és kiadója a Magyar Jeti Zrt., amelynek Kardos Gábor a vezérigazgatója, operatív vezetője Fenyő Balázs István. A 444 liberális, erőteljesen kormánykritikus internetes portálként definiálja önmagát, sokszor humoros és önirónikus tartalmakkal. 2014-ben az Open Society Foundation-től 10 millió forintos támogatást nyertek el, amiből 14! nevű választásfigyelő mobilos alkalmazást fejlesztették. 2017 óta adományokkal is lehet munkájukat segíteni. 

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

A Népszabadság felfüggesztése

A Népszabadság felfüggesztése

2016. október 8.-án a Mediaworks kiadó felfüggesztette a Népszabadság nyomtatott és internetes változatát. A szerkesztőségnek másnap kellett volna visszaköltöznie a Bécsi úti székházba, a Népszabadság több munkatársának azonban szombat reggel motoros futár kézbesített egy levelet arról, hogy felmentik őket a munkavégzés alól. A kiadó azzal indokolta a lépést, hogy a Népszabadság példányszáma az elmúlt tíz évben 74 százalékkal csökkent, és több mint 5 milliárd forint veszteséget termelt. Közleményük szerint a felfüggesztés a lap "új koncepciójának kialakításáig" tart. A Népszabadság megszüntetését minden parlamenti párt elítélte, kivéve a Fideszt és a KDNP-t. A Népszabadság a felfüggesztés előtti hetekben írt Matolcsy György MNB-elnök magas fizetésért foglalkoztatott barátnőjéről, a Bankszövetség elnökétől kölcsönvett luxuslakásáról és Rogán Antal helikopteres utazásáról. A tiltakozások politikai töltetét az adta, hogy médiapiaci pletykák szerint Mészáros Lőrincen keresztül kormányzati szándék áll a kiadó felvásárlása és a lap szétszedése mögött.

 

Ⓚ A Nol.hu közpénzzel, korrupcióval kapcsolatos cikkeit itt gyűjtöttük adatbázisunkban.


 

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

Milliárdokat takarítanak be az új fideszes médiabirodalom tulajdonosai

Eredményes évet zártak a fideszes sajtótermékek kiadói és tulajdonosai a 2017-es évek beszámolói alapján. A 2015-ös Simicska-konfliktus után nagy építkezés kezdődött a jobboldalon, annak érdekében, hogy új pillérei legyenek a kormánybarát nyilvánosságnak az elbukott Nemzet-portfólió helyett. A munka, amihez a magyar állam több tízmilliárd forinttal járult hozzá, két éven keresztül zajlott. Az új médiarendszerváltás befejezettnek mondható: a Magyar Nemzet és a Metropol megszűnt, a Class FM és a Lánchíd Rádió elhallgatott, a Hír TV milliárdos veszteségeket termel és leépít, a Heti Válasz pedig vevőt keres, a kormánypárti médiába megállás nélkül ömlenek az állami milliárdok.

Egy megszállt hatóság, ami nélkül nem épülhetett volna ki az Orbán-rendszer

Orbán Viktor környezete az elmúlt másfél évben felvásárolta a médiapiac legfontosabb állásait. Ezt nem tehette volna meg a Médiahatóság hathatós segítsége nélkül. 2010 után a Médiahatóság mindent elkövetett a Simicska-média felépítéséért, hogy a nagy összeveszés után ugyanazzal az erővel lásson neki a lebontásnak. A piaci fúziók feltételeinek megszabásával a hatóság és a Fidesz úgy alakította át az erőviszonyokat, ahogy neki volt kedves. Többek közt ezért szűnt meg a Népszabadság is. Hét év után mindenki számára világosan látszik a Fidesz-kormány által kialakított hatóság egyetlen valódi értelme: mindenkor érvényesíteni a párt hatalmi érdekeit a médiában.

Egy emberként tagadta a Fidesz Mészáros Lőrinc szerepét. Most már hivatalosan is ott a neve a papírokon

Pénteken hivatalosan is megtörtént a bejelentés: Mészáros Lőrinc tulajdonrészt vásárolt az Opimus Nyrt.-ből. Ennek a cégnek a tulajdonában van október óta a Mediaworks kiadó. A bejelentés részleteiről itt írtunk, a lényeg, hogy Mészáros, valamint a Konzum Management Kft. (aminek Mészáros szintén résztulajdonosa) vásároltak meg két Opimus-részvénycsomagot, amit két offshore cég adott el február végén.

Soha ilyen sötét éve nem volt a szabad sajtónak Magyarországon

Mióta plurális média működik Magyarországon, minden kormány elemi kötelességének érezte, hogy maga alá gyűrje, felvásárolja, vagy ha ez nem ment, minden rendelkezésre álló eszközével nyomassza a politikai sajtó egy részét, és a benne dolgozó újságírókat. A miniszterelnök hirtelen szócsövek és támogatók nélkül találta magát, úgyhogy gyorsan magas sebességbe kapcsolta a médiagépezetet.

A Népszabadság legendás székházában épülhet újra a Fidesz médiabirodalma

Péntek délutánra nagyjából 30 egykori Népszabadság dolgozótól váltak meg a Mediaworks új vezetői közös megegyezéssel. A lap munkatársait korábban mind felfüggesztették, miután Heinrich Pecina tulajdonos bezárta az újságot. Miután két héttel később az osztrák eladta a kiadót a Mészáros Lőrinc közeli Opimus Pressnek, végképp menni akar, aki csak teheti.

A bíróság szerint sem zárhatták volna be a Népszabadságot az újságírók megkérdezése nélkül

Jogsértő volt, ahogy a Mediaworks minden előzetes figyelmeztetés nélkül, mi több, a munkavállalóit becsapva váratlanul bezárta a Népszabadságot. A Népszabadság üzemi tanácsát vezető Danó Anna a TASZ segítségével indított pert a munkáltatója ellen, a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság elsőfokú végzésében pedig igazat adott neki. Az ítélet szerint a Mediaworks megsértette a Munka Törvénykönyvét, mert nem kérte ki az intézkedés előtt 15 nappal az üzemi tanács véleményét.

Már évekkel ezelőtt behálózta a Népszabadságot a Fidesz

Heinrich Pecina most eladott kiadója, a Népszabadságot bezáró Mediaworks létre sem jöhetett volna a kormány beleegyezése nélkül. Pecina a kormánnyal akkor még szövetséges Spéder Zoltán embere volt. A Simicska–Orbán szakítás és a Spéder-leszámolás után dőlt el végleg, hogy 2018 előtt kormányközelbe kell vonni a kiadót. Pecina kirakta a kisebbségi tulaj MSZP-s alapítványt a Népszabadságból, de lap bezárásában a szocialisták is nyakig sárosak. Orbánék nem hagytak más választást Pecinának, mint hogy bezárja az újságot, mielőtt átjátssza a kiadót Mészáros Lőrinc köreinek.

Hiába állítja Mészáros, hogy semmi köze a Népszabadság felvásárlójához, nem mond igazat

Mészáros Lőrinc a Borsnak adott interjújában tagadta, hogy bármi köze lenne a Népszabadság kiadóját, a Mediaworksöt felvásárló Opimus Grouphoz. A felcsúti polgármester azt mondta, hogy neki nincs egyetlen Opimus-részvénye sem, és a rengeteg üzletében megjelenő Csík Zoltán (minden híresztelés ellenére) nem visel pozíciókat az Opimus-csoportban.

A Mészáros Lőrinc-közeli Opimus Press hétfőn megveheti a Népszabadságot bezáró Mediaworks-t

Az Opimus ügyeit ismerő, és a médiapiacon jártas forrás is megerősítette, hogy várhatóan hétfőn bejelentik a Mediaworks eladását. Már a héten arról lehetett hallani, hogy bármelyik nap nyilvánossá válhat az üzlet, de szerdán végül elhalasztották a bejelentést. Hétfőn vagy a tőzsdei nyitás előtt, vagy a zárás után válhat hivatalossá a tranzakció; további csúszást sem lehet kizárni, de most ez tűnik a legvalószínűbbnek.

A Mediaworks már nyáron készülhetett a Népszabadság bezárására, ezért nem engedtek újságírót az fb-be

Nagyjából 70 népszabadságos újságíró, szerkesztő, tördelő, dolgozó vár arra, hogy mi lesz a munkaszerződésével, megkapják-e októberi bérüket, nyugdíjba vonulhatnak-e, esetleg felmond-e nekik, vagy tovább alkalmazza őket a Mediaworks.
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>