language

Kulcsszavak:

állami / önkormányzati vállalat highlight_off

Lapok:

Élet és Irodalom highlight_off

Élet és Irodalom

Az Élet és Irodalom (röviden ÉS) magyar irodalmi-közéleti hetilap 1923 óta. Szabó Dezső alapította az irodalmi és kritikai folyóiratot, a kezdeti időszakban még nemzeti radikalizmus volt rá leginkább jellemző. Manapság a baloldali, liberális értékrendű lapok közé sorolhatjuk. A lapprivatizáció óta az Élet és Irodalom Baráti Társaság és az Élet és Irodalom Alapítvány a tulajdonosai. A tulajdonosi viszonyokból kiindulva a lap vezetősége büszke rá, hogy nem fogadnak el különböző támogatásokat, így külső nyomástól is mentesen végezhetik munkájukat. Az ÉS jelenlegi főszerkesztője Kovács Zoltán. 2012 óta online formában is megjelenik, viszont csak előfizetők számára érhető el. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>

Ami a honvédelmi fehér könyvből kimaradt

Egy alföldi kis számlagyárban több százmillió forint értékben bukkantak fiktív számlákra a múlt évben. A nem valós gazdasági események nagy része az állami tulajdonú HM Currus Zrt., valamint több honvédelmi beszállító cég gazdálkodását érinti.

Bodoky Tamás: Az elszámoltatás vakfoltjai III. - A panamai szabók

Amerikai becslés szerint globálisan 7400 milliárd dollárra rúg az off­shore-központokban elhelyezett vagyon értéke, ami annak ellenére tovább növekszik, hogy a gazdasági válság miatt a nemzetállamok évek óta korlátozni próbálják az offshore cégek mozgásterét a világgazdaságban.

Balogh Hrvoje: A MOL-INA-ügy: Vesztegetés vagy újabb horvátországi lejárató kampány?

Újabb vádpontok merültek fel az Ausztriában jelenleg kiadatását váró Ivo Sanader büntetőeljárásában. A volt horvát kormányfőt súlyos korrupciós vádak miatt még a télen, Ausztriában tartóztatták le az Interpol elfogatóparancsa alapján.

Mihályi Péter: Sukoró

2011 közepére Sukorón hatcsillagos turisztikai és szórakoztató komplexum, benne golfpálya, fedett sí- és korcsolyapálya, valamint egy első osztályú játékkaszinó jött volna létre. A létesítmény a maga nemében a legnagyobb lett volna egész Európában.

Nyilvánosság az energiaszektorban

Minél fontosabb ügyről van szó, annál nehézkesebben ítélkeznek a bíróságok az energiaszektor cégeit érintő közérdekű adatigényléses perekben. A titkolózó állami vállalatok akár több évig is húzhatják az időt, az ítéletek pedig rendkívül változatosak, egymásnak élesen ellentmondó döntések születnek.

MVM-ügy XIII.

Újabb feljelentés érkezett a két éve eredménytelenül vizsgálódó Nemzeti Nyomozó Irodához az MVM Zrt. off­shore-ügyében: a Nád MPS-H Kft. azzal vádolja az állami tulajdonú áramtársaságot, hogy törvénytelen módszerrel megszerezte és felhasználta a cég energianád-programját.

Az MVM-ügy XI.

Első fokon pert nyert az LMP az MVM Zrt. ellen a Fővárosi Bíróságon kedden. Amint arról korábban már többször beszámoltunk, az LMP 2009 óta szeretné megismerni az MVM 2008-as szálloda- és offshore-ügyleteiről szóló belső vizsgálati jelentéseket és ezek költségeit.

A Grupo Milton spanyol módszere

Tavaly decemberi napirend előtti felszólalásában a Sukoró-ügyhöz hasonlította a Grupo Milton „ujpátyi megapláza" néven emlegetett beruházásának tervét Gulyás Dénes fideszes országgyűlési képviselő - aztán megfenyegették és elhallgatott.

Gulyás József: Az MVM-ügy VIII.

Bodoky Tamás tényfeltáró újságíróhoz méltó alapossággal és szívóssággal igyekezett az elmúlt években utánajárni az MVM-nél a korábbi kormányzati ciklus alatt elfolyt tízmilliárdoknak (Az MVM alkotmányos költsége -Az elszámoltatás vakfoltjai I., ÉS, 2010/36., 2010. szept. 10.)
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>