language

Lapok:

economx.hu (napi.hu) highlight_off

Kulcsszavak:

energia highlight_off

economx.hu (napi.hu)

Az Economx (korábban Napi.hu) önmagát függetlenként definiáló üzleti és pénzügyi hírportál. 100%-os tulajdonosa az Indamedia Network Zrt.

Eredetileg a Napi Gazdaság újság honlapja volt www.napigazdaság.hu domainnéven. 2011 áprilisától megújult külsővel jelent meg. Új funkciója lett a real time tőzsdei részvényárfolyam-szolgáltatás. 2013 augusztusában, a Napi Gazdaság tulajdonosváltásakor (és Magyar Időkké alakulásakor) levált a nyomtatott lapról és önálló szerkesztőséget alakított, a kiadócég tulajdonosa a Spéder Zoltán-féle CEMP lett. 2023. szeptember 8-tól Economx néven működik. Az Economx kiadója a www.napi.hu Online Kft., melyet az Indamedia Network Zrt.-n keresztül Ziegler Gábor és Vaszily Miklós tulajdonolnak 50-50%-ban.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [38]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Paks II: az osztrákok akarnak, a magyarok takarnak

Kifarolhatott az utolsó pillanatban az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) az elől a hónapok óta előkészítés alatt álló, osztrák környezetvédelmi minisztériumi kérés elől, melyben Ausztria hivatalos tájékoztatást kért a tervezett új magyar atomerőművel kapcsolatban, különösen annak telephelyéül választott terület földrengés biztonságát illetően. Egy hírhedt európai szervezet viszont ettől függetlenül, bő egy tucat kérdést tartalmazó levélben arról tudakozódik, hogy az OAH korábban tényleg jól végezte-e a dolgát.

A GVH rábólintott, hogy az Opus vegye meg a Tigázt

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) nem talált kivetnivalót Mészáros Lőrinc cégének újabb nagybevásárlásában, így az Opus Global Nyrt. Hivatalosan sem korlátozza az energiaszektroban a versenyt azáltal, hogy megvette a Tigáz egészét.

Energiahivatal: Orbán Viktor péntek este bedobta a gyeplőt a lovak közé

Noha egy hónapja még úgy tűnt: semmi akadálya, hogy az energiahivatal elnöke automatikusan meghosszabbíthassa lejáró mandátumát, Dorkota Lajos alól most mégis kirúgták a széket. Nehéz volna másként értelmezni, hogy utódja az a Horváth Péter lett, akit anno Dorkota váltott - miután Horváth szakmailag zátonyra futtatta a hivatalt.

Amit Palkovics László elmondott a Mátrai Erőmű államosításáról - és amit nem

Múlt pénteken hosszú és szakmailag is súlyos megállapításokkal terhelt sajtótájékoztatón jelentette be az innovációs és technológiai miniszter, hogy a magyar állam megveszi az ország egyetlen, még működő széntüzelésű erőművét, a Mátrai Erőmű Zrt.-t. Palkovics László szerint a bezárás helyett a továbbműködés feltételeit keresik majd. A több mint 20 évig a német RWE tulajdonában működtetett lignitzabáló infrastruktúra bányástul, áram- és hőtermelő erőművestül bő másfél éve került Mészáros Lőrinc kizárólagos érdekeltségébe.

Nem annyiért, nem úgy, és nem azért vehették meg a Mátrai Erőművet

Az alig két éve még évtizedekre nyereséget termelő üzemként vásárolt Mátrai Erőmű nem úgy és nem annyiért került Mészáros Lőrinc cégének többségi tulajdonába, mint azt korábban megszellőztették, de ha a céget most az MVM tényleg megveszi, azzal akár további, extra nyereséghez is juthat.

Mészáros Lőrincék már a Paksi Atomerőműnél is dolgoznak

Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. egyik közbeszerzésén az MVM saját cégét kizárták, így a másik pályázó, Mészáros Lőrinc és Paár Attila cégeinek közös ajánlatát hirdették ki győztesnek. Nettó 3,6 milliárd forintért dolgozhatnak, ez félmilliárddal több, mint amennyit a kiíró előzetesen becsült a szerződés árának.

Nincstelenül halt meg az egyik leggazdagabb magyar

Az egykori ipari és energetikai minisztert élete végén offshore-ügyeivel, az előző rendszerben betöltött szerepével, oligarcházással próbálták befeketíteni. Pedig nemcsak közeli barátai, munkatársai, de még ellenfelei is tisztelettel emlékeznek rá. Valaha volt milliárdos vagyona 2014-ben bekövetkezett halálakor már szertefoszlott. Annak próbáltunk utánajárni, hogy valójában milyen ember volt, hogy szegényedett el az ország korábban egyik leggazdagabb embere.

Kiderült, kik nyertek a 200 milliárdos állami tenderen

Nemcsak sportsikerekben volt gazdag a hétvége, hanem egyes cégeknek közbeszerzési sikerekben is része volt, megjelent ugyanis a 200 milliárdos állami, korszerűsítési közbeszerzés eredménye. A nyertesek közt van a sikert sikerre halmozó WHB és ZÁÉV.

Megszólalt az NFM az 500 milliárdos közbeszerzésről - az Együtt szerint hiányzik a fedezet

Nem elírás az állami és önkormányzati intézmények energiahatékonysági beruházásainak elvégzésére kiírt tender keretösszege, az valóban 500 milliárdos munka elvégzésére szól. Az NFM szerint a felhívásban összesített érték szerepel, amit az ajánlatkérő nem köteles teljesen kimeríteni. Az Együtt alelnöke visszavonatná a gigatendert.

Tender 500 milliárdért - mi itt a probléma?

A hazai közbeszerzések közt rekordösszegű, 500 milliárdos tender kiírása a Transparency International Magyarország jogi igazgatója szerint nem szabálytalan, de ekkora keret négy évre lekötése nem lehet feltétlenül hatékony. "Ezt a mostani kiírást nehéz másként értelmezni, mint a 2018-ban hivatalba lépő kormány kezének a megkötését" - véli az igazgató.
Találatok: [38]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>