language

Kulcsszavak:

bankok - pénzintézetek highlight_off

Személyek:

Ghaith Pharaon highlight_off

Ghaith Pharaon

Ghaith Rashad Pharaon (1940. szeptember 8. – 2017.) szaúd-arábiai üzletember, bankár, egykor a Bank of Credit and Commerce International(wd) befektetője. Járt a 2015. szeptember 12-dikén megtartott seregélyesi szüreti felvonuláson. A seregélyesi Zichy–Hadik-kastély a Pharaon cégcsoport tulajdonába tartozik. Csalás és sikkasztás vádjával a Szövetségi Nyomozó Iroda körözési listáján szerepel. (Wikipédia)

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Ghaith Pharaonnak évtizedekig az volt a munkája, hogy politikai vezetők bizalmába férkőzzön

Sajtóértesülések szerint néhány napja meghalt Ghaith Pharaon, és vasárnap a bejrúti Four Seasons Hotelben volt a gyászszertartása. A szaúdi üzletembertől rengeteg híres, gazdag és befolyásos ismerőse búcsúzott. Kapcsolathálója az egész világra kiterjedt, a hetvenes évek óta politikai vezetőkkel, filmsztárokkal, gazdag mágnásokkal és újságírókkal barátkozott. Magyarországon két év alatt közel került a miniszterelnök családjához is.

„Kaptam egy ígéretet a megfelelő helyről”

A Quaestor egykori elnök-vezérigazgatója, a Quaestor-ügy első rendű vádlottja. Az ő története következik.

Az ügyészség nem zárolta a Quaestor értékes ingatlanprojektjét, a leendő olimpiai falut

Nem teljesítette a Fővárosi Főügyészség Tarsoly Csaba Quaestor-vezér és vádlott-társai azon kérését, hogy a Quaestor-károsultak kártérítési igényeinek rendezésére a végelszámolás alatt álló Duna City Budapest Ingatlanfejlesztő Kft. tulajdonában lévő ingatlanokat zár alá vegye. A vádhatóság szerint túlzás a projekt értékét több százmilliárd forintra becsülni, másrészt úgymond nem számítanak arra, hogy a végelszámoló áron alul fog túladni rajta.

Orbánék amerikai csapdába sétálhattak bele, amikor beengedték Pharaont Magyarországra

2014 októberében vízumkérelmet adott be Magyarországra Ghaith Pharaon. Aztán a terrorizmus finanszírozásával vádolt, körözött bankár lázasan üzletelni kezdett Tiborcz Istvánhoz és a magyar államhoz kötődő cégekkel. Majd a magyar választók is megtudták, hogy Pharaon nagyon sötét figura, és Orbán elkezdte hajtogatni, hogy amerikai titkosszolgálati játszma zajlik a háttérben. Az a durva. hogy még az is lehet, hogy Orbánnak igaza van. Ha így van, akkor az amerikaiak ravasz csapdát állítottak Orbánéknak, Tiborcz István pedig úgy lépett bele, mintha nem lenne holnap.

A kormány is belezavarodott Orbán állítólagos szaúdi professzorába

A magyarok számára Ghaith Pharaonról először az derült ki, hogy létezik. Aztán, hogy 25 éve körözi az FBI. Majd jött, hogy Orbán vejével üzletelt, később pedig egyenesen Orbán szomszédjába költözött. Pár nappal később ott tartottunk, hogy a körözött Pharaonnak elég sok álidentitása van, szóval lehet, hogy őt keresi az FBI, lehet, hogy nem. Mindenesetre, akiről kiderült, hogy Orbánnal vacsorázott, azt ma már egész biztosan elfogná a rendőrség. Feltéve, hogy ő az, akit az FBI keres. Mert a kormány tagjai és a magyar titkosszolgálatok sem értenek egyet abban, hogy pontosan melyik Pharaonról beszélünk. Ha elvesztette a fonalat, nincs egyedül, a kormány sem segít tisztán látni.

Algériában szeptemberben álltak bíróság elé Pharaon üzlettársai, a szaúdi bankárt ott is körözik

Idén szeptember 24-én jelent meg egy bírósági beszámoló az algériai El Watan című lapban, amit a Huffington Post francia nyelvű, Észak-Afrikával foglalkozó kiadása vett át.

Könyv jelenik meg Orbán terrorizmus pénzelése miatt körözött szaúdi szomszédjáról

A Drogbárók bankára címmel tavasszal kerül a boltokba Robert Mazur könyve, amely a Nemzetközi Kereskedelmi és Hitelbankról (Bank of Credit and Commerce International, BCCI) és annak nagyhatalmú vezetőjéről, Ghaith Pharaon szaúdi bankár-strómanról.

Ez egyre kínosabb: a nemzetbiztonsági bizottság a szaúdi olajmágnásról kérdezte Lázár Jánost

Arról az FBI által körözött személyről van szó, akinek partnereit lefotóztuk Tiborcz Istvánnal.
Találatok: [8]  Oldalak:   1