language

Intézmények:

Duna City Budapest Ingatlanfejlesztő Kft. highlight_off

Személyek:

Ghaith Pharaon highlight_off

Ghaith Pharaon

Ghaith Rashad Pharaon (1940. szeptember 8. – 2017.) szaúd-arábiai üzletember, bankár, egykor a Bank of Credit and Commerce International(wd) befektetője. Járt a 2015. szeptember 12-dikén megtartott seregélyesi szüreti felvonuláson. A seregélyesi Zichy–Hadik-kastély a Pharaon cégcsoport tulajdonába tartozik. Csalás és sikkasztás vádjával a Szövetségi Nyomozó Iroda körözési listáján szerepel. (Wikipédia)

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

A bíróság sem látja indokoltnak a DunaCity ingatlanainak bűnügyi zár alá vételét

Az ügyészség után a bíróság sem látta fontosnak, hogy a DunaCity Budapest Ingatlanfejlesztő Kft. ingatlanja, az állam által kinézett olimpiai falu lehetséges helyszíne bűnügyi zár alá kerüljön. A vádlottak, Tarsoly Csaba és társai arra hivatkozva kérték ezt, hogy kárpótolni lehessen a befektetőket. Tarsolyék jelezték azt is, hogy attól tartanak, a több százmilliárdos ingatlanvagyont a végelszámoló jóval áron alul kívánja majd értékesíteni.

„Kaptam egy ígéretet a megfelelő helyről”

A Quaestor egykori elnök-vezérigazgatója, a Quaestor-ügy első rendű vádlottja. Az ő története következik.

Az ügyészség nem zárolta a Quaestor értékes ingatlanprojektjét, a leendő olimpiai falut

Nem teljesítette a Fővárosi Főügyészség Tarsoly Csaba Quaestor-vezér és vádlott-társai azon kérését, hogy a Quaestor-károsultak kártérítési igényeinek rendezésére a végelszámolás alatt álló Duna City Budapest Ingatlanfejlesztő Kft. tulajdonában lévő ingatlanokat zár alá vegye. A vádhatóság szerint túlzás a projekt értékét több százmilliárd forintra becsülni, másrészt úgymond nem számítanak arra, hogy a végelszámoló áron alul fog túladni rajta.

Tarsoly Orbán Viktorra tolná a Quaestor-botrányt

Tarsoly Csaba, a bedőlt Quaestor-csoport vezére nem követett el bűncselekményt, az ügyészség pedig koncepciós pert indított ellene – legalábbis ez olvasható ki a Magyar Narancsnak adott interjújából. Tarsoly lényegében azt állítja, hogy szinte a teljes vádirat, illetve a nyomozati anyag alapján írott cikkek koholmányok, amikben hazugságokat állítanak róla és a cégéről. Azt mondja: sem a fiktív kötvénykibocsátás, sem az ügyfélvagyon ellopása nem történt meg.

A Külügy elismerte: ők közvetítettek Pharaon és Tarsoly között

„A KKM-nek és a Befektetési Ügynökségnek nem volt feladata az ő további ellenőrzése.”
Találatok: [5]  Oldalak:   1