language

Akták:

Bige László vesztegetési ügyei highlight_off

Lapok:

Bige László vesztegetési ügyei

Bige László vesztegetési ügyei

Bige László milliárdos nagyvállalkozóval, a Nitrogénművek Zrt. tulajdonosával szemben két vesztegetési ügyben is vádat emelt az ügyészség. Az egyik vádirat egy 135 millió forint értékű vesztegetésről szól – egy vállalkozó tanúvallomása szerint 2009-ben Bige László műtrágyagyára "valótlanul leértékelt" áron adott el műtrágyát viszonteladójának, aki feketén értékesítve az árut, a befolyt összeget beszállítójának, Bige Lászlónak juttatta vissza. A Nyíregyházi Törvényszék 2023 tavaszán első fokon felmentette Bigét vesztegetés és okirat-hamisítás vádja alól, pár hónappal később azonban a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség benyújtotta fellebbezését a felmentő ítélettel kapcsolatban és letöltendő börtönbüntetés kiszabását indítványozta. Az ügyet másodfokon a Debreceni Ítélőtábla tárgyalta, amely 2024. februárjában helybenhagyta a felmentő ítéletet.

Szintén a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség adott ki közleményt 2020 decemberében, amely szerint a nagyvállalkozót 800 millió forintos vesztegetéssel gyanúsítja. A vád szerint Bige öt munkatársával kétmilliárd forinttal károsította meg a vállalkozó saját cégét az előzőhöz hasonló módszerrel. A vádirat szerint a vállakozó éveken keresztül adott arra utasítást, hogy valótlanul minősítsenek selejtesnek termékeket – ezeket csökkentett áron adtak tovább kereskedőknek, akik már a piacihoz közeli áron adták el azokat. A vád szerint Bige készpénzben kapta vissza az így keletkezett nyereség egy részét, összesen 800 millió forintot. Az ügy egyelőre tárgyalási szakaszban van a Nyíregyházi Törvényszéken. 

Bige és ügyvédje mindkét eljárást koncepciós pernek minősítette, amelyek szerinte – a GVH által kartellezés miatt kiszabott 11 milliárdos bírság és a Katasztrófavédelem törvénysértő razziája mellett – részét képzik az ellene indított kormányzati támadásnak.

HVG

A Heti Világgazdaságot 1979-ben alapították, a Világgazdaság utódjaként, folytatásaként. Kezdetben a Magyar Kereskedelmi Kamara finanszírozásában jelent meg. Kritikus szellemiségű lapként indult, hamarosan Magyarország vezető gazdasági hetilapjává vált. 1989-ben alapítottak a HVG-t kiadó HVG Kiadói Rt.-t. 1994-ben a szerkesztőség és a cég munkatársai felvásárolták a cég részvényeit. 1997-ben elsők között indított internetes portált. 2003-ben a német Westdeutsche Allgemeine Zeitung többségi tulajdont szerzett az ekkor már HVG Kiadó Zrt. néven működő kiadóban, ám a lap a szerkesztői függetlenségét továbbra is megőrizte. 2014-ben a német cég megvált többségi tulajdonától, melyet a szerkesztőség és a korábbi részvénytulajdonosok a menedzsmenettel karöltve visszavásárolták. A színvonalas működéshez 2010-ben egyre több anyagi támogatásra van szükség, ezért a HVG elindította a Pártolói Tagság programját 2018-ban, melynek keretein belül az olvasók adományokkal tudják támogatni a lapot. A HVG főszerkesztői: Jakus Ibolya, Nagy Iván Zsolt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Bige László nem hagyhatja el a birtokát

Első fokon bűnügyi felügyelet alá helyezték a „műtrágyakirály” Bige László százmilliárdos nagyvállalkozót. Ezt azt jelenti, hogy egyelőre csak engedéllyel hagyhatja el a Nyíregyháza külső területén lévő több hektáros birtokát.
Találatok: [5]  Oldalak:   1