language

Akták:

Dorottya utca 8 highlight_off

Személyek:

Kertész Balázs highlight_off

Dorottya utca 8

Dorottya utca 8

A Dorottya utca 8 szám alatti épületet 2009-ben szerezte meg a Belváros-Lipótvárosi Ingatlanfejlesztési és Vagyonkezelő Zrt. 2010-ben Rogán Antal előterjesztésére a Zrt.-t ingatlanvagyona 25%-os leértékelése mellett az önkormányzat eladta a Praefinium SICAV-FIS CEE Opportunity Fundnak. A luxemburgi vállalat, amely így a vagyonkezelő tulajdonában lévő ingatlanokhoz jóval árukon alul jutott hozzá, Serfőző PétertGiró-Szász András akkori kormányszóvivő sógorát nevezte ki vezérigazgatónak. 2012-ben a Praefinium továbbadta a vagyonkezelőt - és vele vagyonát - a Hausop Kft.-nek, amely egy a Seychelle-szigetekre bejegyzett offshore cég, a Detris International tulajdonában állt. A Hausop Kft.-t egy évvel később öt új tulajdonos, köztük alapításkori tulajdonosai, a többek közt a Tocsik-ügy kapcsán ismertté vált Lovas testvérek vásárolták meg a Detris International-től.


A luxemburgi Praefinium befektetési tanácsadója a Nagy-Britanniában bejegyzett Praefinium Partners Ltd, amelyben Heim Péter 9%-os tulajdonrésszel rendelkezik. Heim és Giró-Szász 2010-ben társalapítói voltak a Századvég Gazdaságkutató Zrt.-nek, továbbá Heim volt az is, aki ugyanabban az évben megvásárolta Giró-Szásztól négy évvel korábban alapított Strategopolis nevű cégét. A Dorottya utca 8-ban jelenleg az a Dorottya 8 Hotel Kft. készül szállodát nyitni, amelynek egyik tulajdonosa a Serfőző Péter által 2014 júliusában alapított Safe Port Projekt Kft. Ez utóbbi cégben Giró-Szász András ugyanazon év novemberében vásárolt részesedést.

 

Az épületet a kötelezően megtartandó besorolás ellenére 2016 őszén váratlanul a földig lerombolták.

Kertész Balázs

Kertész Balázs (1972-) ügyvéd. A Belvárosban született. Szülei keresztény konzervatív szellemben nevelték, a Ferences Gimnáziumban tanult, melyet később a jogi pálya követett. 2002-től az V. kerületben a belvárosi önkormányzat gazdasági és pénzügyi szakbizottságainak tagjaként tevékenykedett (forrás). 

 

Sokan Rogán Antal jobbkezének tartják a 2010 óta a nyilvánosság elől rejtőzködő férfit. Az Index 2016-os cikksorozata bemutatta, hogyan alakult együtt Rogán és Kertész pályája. Rogán és Kertész neve közösen először a K&H-botrányban merült fel. Egy feljegyzés szerint Kertész „intézi Rogán Antal csúszópénzekkel kapcsolatos ügyeit”. A Belvárosban Kertész lett Rogán háttérbe húzódó gazdasági jobbkeze, az ingatlaneladási rendszer meghatározó figurája, annak jogi tökéletesítője. Kertész Balázs cége, a félmilliós törzstőkével alapított Monavis maga is furcsa úton jutott hozzá 150 milliót is érő, évekkel korábban önkormányzati tulajdonú irodájához. 2010 után Kertész felesége is felbukkan ROgán fura találmányügyében.  A Rogán körüli , a letelepedési kötvényügyben aktív ügyvédháló közepén is Kertész áll: Kosik Kristóftól a belvárosi jegyzőig Kertész pázmányos jogász évfolyamtársai bukkannak fel kulcspozíciókban. Rogán letagadta a találkozókat és szoros kapcsolatát Kertésszel. 2018 őszén a Magyar Narancs tárta fel, hogy Kertész beköltözött egy egmilliárdot érő, gellérthegyi villába

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Kiment pár ház az ablakon

Rogán Antal belvárosi polgármesterkedésének a hagyatéka a piaci ár alatt értékesített volt önkormányzati ingatlanok sora. Utánajártunk, hogy a botrány elülte után mit kezdtek vele a Fideszhez vagy azok politikusaihoz közeli új tulajdonosok.
Találatok: [1]  Oldalak:   1