language

Intézmények:

BAE Systems-SAAB highlight_off

Kulcsszavak:

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [41]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Van bizonyíték a korrupcióra?

A magyar hatóságok évek óta állítják: nincs magyar érintettség a Gripen-botrányban, ezért eljárást indítani sincs ok. Most azonban birtokunkba került az ügy egyik brit tanújának ezeroldalas vallomása, amelyben magyar kenőpénzek kifizetéséről is beszél.

Lázár György: GRIPEN DOSSZIÉ

„Október 19-én, vasárnap Alfons Mensdorff-Poully osztrák gróf éppen elhagyni készült a skóciai Dalnaglar kastélyát, amikor váratlanul angol rendőrök jelentek meg, és közölték vele, hogy ki fogják hallgatni a közeli, angliai Carlisle városában.

Vége a titkosításnak, mégsem tudunk többet a Gripen-döntésről

Feloldották a titkosítását annak az emlékeztetőnek, amely a Gripen vadászgépek beszerzéséről döntő 2001-es nemzetbiztonsági kabinetülésről készült. Az [origo] betekinthetett az iratba, amelyet annak ellenére kezeltek titkosként, hogy nem szerepel benne a vadászrepülőkről szóló döntés valódi indoka.

Gripen – business as usual?

2007. elején, a korrupciós ügyekben illetékes svéd főügyész, van der Kwast úr, a nyilvánosság elé lépett és közölte: vizsgálatot indított a svéd JAS-39 (ismertebb nevén Gripen) típusú harcirepülőgépeket gyártó SAAB International ellen, a gépek dél-afrikai, cseh- és magyarországi értékesítése körüli korrupciós ügyekben.

A svédek kiadnák a Gripen-aktát, de egyedül Polt Péternek

A magyar ügyészség jogsegély keretében kikérheti a Gripen-ügy magyar vonatkozású nyomozati adatait a svéd társszervektől – ezt Gunnar Stetler, a svéd ügyészség antikorrupciós főosztályának vezetője mondta lapunknak.

Gripen-milliárdok nyomában

A Gripen vadászrepülők beszerzéséhez kötődő beruházások döntő többsége pusztán a gazdasági racionalitás alapján is megvalósult volna. A 2001-ben nagyszabásúnak aposztrofált gazdasági ellentételezési program a bevont vállalatok tapasztalatai alapján inkább csak marketingfogás volt, hogy a társadalom könnyebben elfogadja a népszerűtlen és költséges fegyverbeszerzést.

Súlyos titkok lapulnak a megnyitni tervezett Gripen-aktában

Egy titokzatos osztrák gróf, egy lezárt svéd nyomozás, rejtélyes magyarországi beruházások. Többek között ezek a titkai a közel tíz éve húzódó Gripen-ügynek, amelynek feltárására a kormány most ígéretet tett. Nehezítheti azonban az igazság feltárását, hogy az ügyben eddig nyomozó külföldi hatóságok már lezárták a vizsgálataikat, és nem jutottak eredményre.

Üzleti korrupció: a Strabagtól a Daimlerig

Nem a Daimler-ügy az első nemzetközi korrupciós botrány, amelyben felmerül a gyanú, hogy magyar kormánytisztviselők vagy politikai pártok kenőpénzeket fogadtak el. Az is előfordult, hogy magyar cégvezetők keveredtek külföldön vesztegetés gyanújába.

Szabadul a Gripen-érdekeltségtől a BAE

Felére csökkenti, később pedig fel is számolja részesedését a Gripen vadászgépeket is gyártó svéd SAAB konszernben a brit BAE Systems, amely ellen - zömmel kelet-európai, köztük magyarországi Gripen-tranzakciókkal kapcsolatban - korrupciós eljárás is folyt Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban.
Találatok: [41]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>