language

Kulcsszavak:

energia highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

Draskovics erős tagadásban

Lényegében a rágalmazással vádolt Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornok állításait támasztották alá volt kollégái, akiket tanúként hallgattak ki a Draskovics Tibor volt igazságügyi miniszter által kezdeményezett perben. A tegnapi tárgyaláson Draskovicsot is meghallgatták.

A banktitok kötelez

Inkorrekt olyan módon támadni a Magyar Fejlesztési Bankot (MFB), hogy nem tud ellene védekezni. A banktitok kötelez bennünket – jelentette ki a lapunknak adott interjúban Nyíri János, az állami tulajdonban lévő bank szóvivője annak kapcsán, hogy ellenzéki politikusok azzal vádolják a jelenlegi menedzsmentet: kormányközeli cégcsoportot finanszíroznak állami pénzből.

Kapolyi Lászlót is kihallgatták a rendőrségen

Hűtlen kezelés gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Kapolyi Lászlót, a szociáldemokrata párt elnökét, az MSZP volt országgyűlési képviselőjét – értesült az MTI Hírcentrum.

Változatok hulladéklerakóra

Vádemelési javaslattal zárta le a nyomozást a BRFK a pusztazámori hulladéklerakó ügyében, de a rendőrhatóság szóvivője lapunknak adott nyilatkozatából az derül ki, korántsem biztos, hogy az ügyészség nem indít újabb nyomozást az ügyben.

Meggyanúsítás és cáfolat

Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt, gyanúsítottként hallgatta ki Kocsis Istvánt, a Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. korábbi vezérigazgatóját az Országos Rendőr-főkapitányság Nemzeti Nyomozó Iroda Gazdaságvédelmi Főosztálya. Az MTI értesülése szerint az okozott kár kétmilliárd forint, Kocsis viszont igazságügyi szakértővel alátámasztott nyilatkozatban cáfolta a vádakat, s panasszal élt a gyanúsítás ellen.

Nem kérték a Mol-vezér kiadatását

A horvát főügyészség tegnap cáfolta, hogy kérte volna Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója kiadatását. Orbán Viktor az ügyről úgy nyilatkozott: a kormányzat ebben nem kíván részt venni, de nem járul hozzá a magyar és az INA horvát olajtársaság közötti szerződés módosításához.

Hende Csaba: Újabb feljelentések várhatók

A Honvédelmi Minisztérium (HM) újrakötötte az áramszolgáltatásról szóló szerződéseit, s ezzel mintegy nyolcszázmillió forintot spórol a tárca – közölte a győri légvédelmi rakétaezrednél tett látogatásán Hende Csaba honvédelmi miniszter.
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>