language

Intézmények:

Állami Egészségügyi Központ highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Jogerősen elítélték Szilvásy Istvánt

Harmadfokon, jogerős ítélettel lezárult egy tizenhárom éves bűnügy, amelynek érintettje Szilvásy István, Gyurcsány Ferenc volt titokminiszterének testvére. A tényállás szerint a Honvédkórház volt főigazgatója színlelt foglalkoztatással osztályvezető főorvosi beosztásba nevezte ki vádlott-társát, aki kétmillió forinttal lett gazdagabb az el nem végzett munkáért.

Feljelentést tesznek Szilvásy ellen

Hűtlen kezelés és egyéb gazdasági vétségek gyanújával büntetőfeljelentést kezdeményezett Hende Csaba honvédelmi miniszter Szilvásy István (Szilvásy György volt titokminiszter testvére), a HM Állami Egészségügyi Központ volt főigazgatója ellen – tudta meg a Magyar Nemzet.

Korrupciógyanús közbeszerzések

A HM belső ellenőrzési főosztálya lezárta azt a vizsgálatot, amelyet a Honvédkórház és jogelődjei által 2002–2010 között kötött szerződésekkel kapcsolatban rendelt el Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos kérésére Hende Csaba miniszter.

Hallgat a honvédelmi tárca

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár sem kapott értesítést arról, hogy magyar társadalombiztosítással nem rendelkező külföldi állampolgárokat – közöttük vélhetőleg alvilági figurákat – kezeltek évekig az Állami Egészségügyi Központban. Az intézmény nem értesítette belső vizsgálatáról a felügyeleti szervként működő Honvédelmi Minisztériumot, a tárca egyelőre hallgat az ügyben.

Taj-szám külföldi maffiózóknak?

Magyar társadalombiztosítási jogosultság nélkül, taj-számokkal visszaélve, illetve azokat meghamisítva kezeltek éveken át külföldi pácienseket az elit kórházként nyilvántartott Állami Egészségügyi Központ (ÁEK) VIP-belgyógyászatán.
Találatok: [9]  Oldalak:   1