language

Helyek:

Bp. XI. kerület highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [44]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Elhúzódó korrupciós nyomozások

Hat 2010 előtti korrupciós jellegű ügy nyomozását hosszabbította meg nemrég az ügyészség, s még több évek óta zajló büntetőeljárás elhúzódása várható.

Molnár Gyula tovább magyarázkodhat

Több száz milliós kárt okozó büntetőügyekben lehet még érintett az Újbudán ismét induló Molnár Gyula. A volt MSZP-s polgármestert egy ingatlanügyben kedden mentették fel.

Terézvárosi ingatlanügyek: sokan kerülhetnek bajba

Újabb három terézvárosi ingatlan ügyében javasol vádemelést a Budapesti Rendőr-főkapitányság – közölte Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője azt követően, hogy az iratok megérkeztek a vádhatósághoz.

Négy év börtönre ítélték a volt szoci politikust

Első fokon négy év börtönnel, 2 millió 200 ezer forint vagyonelkobzással és félmilliós pénzbüntetéssel sújtotta vesztegetés miatt Wieszt János volt szocialista politikust a Fővárosi Törvényszék hétfőn.

Alakul a szocialista börtönválogatott

Kémkedés, az ország nemzetbiztonsági érdekeinek veszélyeztetése, állami földterületekkel és az önkormányzati vagyonnal való visszaélések, békés demonstrálók megveretése, korrupció – büntetőjogi szempontból így írható le a Gyurcsány Ferenc vezette kormányok működése.

Letöltendőt kapott Molnár Gyula

Molnár Gyula MSZP-s politikus nyolc hónapra börtönbe megy, Lakos Imre felfüggesztett büntetést kapott. Az egykori 11. kerületi polgármester a szocialista párt egyik legbefolyásosabb vezetője volt a 2000-es években.

Súlyos börtönbüntetés várhat Wieszt Jánosra

Társainak öt, Wieszt Jánosnak, az MSZP egykori XI. kerületi frakcióvezetőjének hét évnél súlyosabb börtönbüntetést javasolt a Központi Nyomozó Főügyészség. A vád szerint a szocialista politikus az újbudai vagyongazdálkodási bizottság vezetőjeként milliós csúszópénzt vett át; a tranzakcióról videó is készült.

Hűtlen kezelés is felmerülhet a politikusok perében

A Fővárosi Ítélőtábla szerint nem csupán a vádbeli hivatali visszaélés, hanem a jóval súlyosabban büntetendő hűtlen kezelés is felmerülhet Molnár Gyula és Lakos Imre volt szocialista, illetve szabad demokrata politikusok büntetőperében.

Megvan a Wieszt-per fontos bizonyítéka

Ráleltek a Fővárosi Törvényszék (FT) épületében a Wieszt-per feltehetően egyik legfontosabb bizonyítékára, a korrupcióról készített videofelvételt tartalmazó pendrive-ra – tudta meg a Magyar Nemzet a büntetőeljárás menetét is megakasztó ügyben.
Találatok: [44]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>