language

Intézmények:

Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

A raboknak sem jó, hogy kitiltották a civileket a börtönökből

Mindenképpen hátrányos a fogvatartottak helyzetét tekintve, hogy a börtönökben nincsenek jelen civil jogvédő szervezetek – nyilatkozta lapunknak Fliegauf Gergely, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala zárt intézményeket ellenőrző részlegének (OPCAT – nemzeti megelőző mechanizmus főosztály) vezetője.

Kizártak több civil szervezetet a börtönökből

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága egyoldalúan október elsejei hatállyal felmondta a tizennyolc éve élő kétoldalú megállapodást a Magyar Helsinki Bizottsággal (MHB), és kitiltotta a börtönökből – jelentette be a civil szervezet. Tóth Tamás országos parancsnok állítólag arra hivatkozott, hogy a megállapodás nélkül is biztosíthatók a fogvatartottak jogai.

Százmilliók a holdudvarnak

Döbbenetes mértékben áramlik a közpénz a balliberális oldalhoz köthető cégekhez, szervezetekhez, a négyéves ciklus végének közeledtével egymást érik a sokmilliós kifizetések.

Ezredest vesztegetett meg az elítélt

Határozott idejű szabadságvesztést indítványozott a büntetés-végrehajtási ezredesek pereként emlegetett büntetőügyben a másodrendű vádlottnak, egy volt bv-ezredesnek és egy vesztegető fogvatartottnak a Győri Katonai Ügyészség a megyei bíróság tegnapi tárgyalásán.

Bv-ezredesek pere: „VIP” cella egymilliós nászútért cserébe

Megkezdődött a vesztegetéssel vádolt, ma már nyugállományú büntetés-végrehajtási ezredesek pere a Győr-Moson-Sopron Megyei Bíróságon. A Budapesti Katonai Ügyészség vádirata szerint az ügynek 11 vádlottja van, az ezredeseken kívül ügyvédek, orvosok is közreműködtek a vesztegetésekben.

Vesztegetési botrány a BVOP-nál - jó pénzért VIP cella jár?

A hazai büntetés-végrehajtás történetében példa nélküli korrupciós ügyben emeltek vádat: vesztegetéssel és hivatali visszaéléssel vádol több büntetés-végrehajtási ezredest a katonai ügyészség, mert pénzért előnyökhöz juttattak elítélteket.
Találatok: [9]  Oldalak:   1