language

Kulcsszavak:

csempészet highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [27]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Olajfolt Gyurcsányon

Az Energol-ügyben végrehajtott egyik házkutatás során Gyurcsány Ferenchez köthető érzékeny offshore iratokat találtak a nyomozók. Gyurcsány személyesen is részt vett egy olajos cég, a Fortus Rt. irányításában, amelynek egyik vezetőjét kis híján kivégezték, a befolyó százmilliók ettől függetlenül nagyban hozzájárultak a későbbi miniszterelnök cégbirodalmának felhizlalásához.

Földesi-Szabó vallomása a pénz útjáról + Videó

Hová kerültek a Földesi-Szabó László nevével fémjelzett, titkosszolgálati hátterű Egymásért alapítványon keresztül törvénysértő módon megszerzett, majd eltüntetett százmilliók?

Egyházat akart alapítani az alapítvány?

Egyházat is akart alapítani Jakubinyi Róbert, a milliárdos adócsalással és csempészettel megvádolt Egymásért Egy-Másért Alapítvány létrehozója – olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában.

Bűnszervezetet segítettek a határrendészek?

Előzetes letartóztatásba helyezte a Nyíregyházi Városi Bíróság azt a hat szabolcsi határrendészt, aki a gyanú szerint cigarettacsempészettel foglalkozó bűnszervezetet segített – tájékoztatta a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság elnökhelyettese, szóvivője pénteken az MTI-t.

Börtönbüntetés vár a korrupt rendőrökre

Újabb korrupt rendőröket büntetett meg tegnap a Debreceni Ítélőtábla. A csempészeket pénzért futni hagyó B. Istvánt három év négy hónap, bűntársát, az ugyancsak rendőr F. Csabát két év két hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte jogerősen hivatalos személy által elkövetett vesztegetésért Balla Lajos büntetőtanácsa.

Elillanó mentelmi jogok?

Szilvásy György volt titokminiszter és Hatvani Csaba Terézváros MSZP-s alpolgármestere ellen felfüggesztették a büntetőeljárást, mivel előbbi a szocialisták országos listáján, utóbbi a párt egyéni jelöltjeként indul a választásokon. Az ügyészség kezdeményezte mindkét gyanúsított mentelmi jogának felfüggesztését. Eközben Kolompár Orbán roma vezető mentelmi jogának a felfüggesztését a bíróság, Földesi-Szabó Lászlóét, az Egymásért Egy-Másért Alapítvány elnökéét pedig a vám- és pénzügyőrség indítványozta.

Mentelmi jog – vagy egérút

Összegyűjtötte a szükséges hétszázötven kopogtatócédulát, és hivatalosan is képviselőjelölt lett Földesi-Szabó László, a Magyarok Egymásért Szövetségének elnöke. Földesi-Szabó ellen milliárdos csempészés és sikkasztás vádjával büntetőperes eljárás folyik. Ezt április végéig fel kell függesztenie az eljáró bíróságnak, mert a képviselőjelölteket megilleti a mentelmi jog intézménye.

Volt titkosszolgák a bíróság előtt

A Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egykori főosztályvezetőjének, Gyarmati Györgynek a tanúkénti meghallgatásával folytatódott tegnap az Egymásért alapítvány milliárdos csempészési ügyének a tárgyalása. Galambos Lajos volt NBH-főigazgató tegnap saját korábbi szavait cáfolta.

Belső vizsgálat kezdődött a Nemzetbiztonsági Hivatalban

Elkezdődött a Nemzetbiztonsági Hivatalban (NBH) az a belső vizsgálat, amely azt hivatott kideríteni, hogy célszerű és eredményes volt-e az együttműködés a milliárdos adócsalással és csempészettel meggyanúsított Együtt Egymásért Egy-Másért Közhasznú Alapítvány és az NBH között – tudta meg lapunk.
Találatok: [27]  Oldalak:   1 2 3   >  >>