language

Intézmények:

csepeli szennyvíztisztító highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Hagyó nem készül külföldre?

Szavai szerint nem készül hosszabb időre külföldre utazni Hagyó Miklós, a személyét érintő korrupciógyanúval kapcsolatban, Budapesten szeretné tisztázni magát. Eközben Demszky Gábor főpolgármester úgy fogalmazott: egy sértett ember üres vádaskodása volt az a számára elküldött 2006-os revizori levél, amely szerint a BKV-nál „lopnak, csalnak, sikkasztanak”

Feljelentések a szennyvíztisztító miatt

Jogosulatlan gazdasági előnyszerzés bűntettének gyanújával a csepeli szennyvíztisztító beruházása ügyében ismét a nyomozó hatóságokhoz, a már büntetőeljárást folytató Budapesti Nyomozó Ügyészséghez fordulok – jelentette be tegnap Wertán Zsolt (KDNP) fővárosi önkormányzati képviselő.

Nyomozás a tisztító ügyében

Április 21-ig hosszabbították meg azt a büntetőeljárást, amelyet a Budapesti Nyomozó Ügyészség még tavaly decemberben indított a csepeli szennyvíztisztító 200 milliárd forintos fővárosi beruházása ügyében, ügyvédi visszaélés megalapozott gyanújával.

Csepeli szennyvíztisztító: ügyészséghez fordul a KDNP

A Budapesti Nyomozó Ügyészséghez fordul a kereszténydemokrata Wertán Zsolt Zoltán; a fővárosi képviselő szerint egy, a csepeli szennyvíztisztítóhoz kapcsolódó beruházásnál felmerülhet a jogosulatlan gazdasági előnyszerzés kísérlete.

Ötmilliárdos bukás lehet

Törvénytelenségek, szabálytalanságok és jogi hibák miatt véglegesen ötmilliárd forintot veszíthet Budapest a csepeli szennyvíztisztító beruházásán, ha nem lép sürgősen a Fővárosi Közgyűlés a francia többségi tulajdonú kivitelezővel folytatott perben.
Találatok: [8]  Oldalak:   1