language

Intézmények:

EMFESZ Kft. highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Nem nyomoznak az államnak milliárdokkal tartozó nő után

Nem indult se nyomozás, se büntetőeljárás a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adóslistáját vezető, budapesti lakcímmel rendelkező Volkova Ekaterina Jurjevna ellen – válaszolta Polt Péter legfőbb ügyész Hadházy Ákos LMP-s társelnök és országgyűlési képviselő írásbeli kérdésére. Jurjevna 1,44 milliárd forintos adóhátralékkal és további 1,32 milliárd forintos ki nem fizetett bírsággal lett a NAV második negyedéves, a jelentős összegű adóhiányt felhalmozók neveit tartalmazó szégyenlistájának vezetője.

EMFESZ: újabb ügy zárult le

Elutasította a Fővárosi Bíróság végzésében a Mabofi Holdings képviselője, Karikás Dávid által kezdeményezett pótmagánvádas eljárásban benyújtott vádindítványt Góczi Istvánnal szemben – közölte az ügyben áttételesen érintett korábbi gázszolgáltató, az EMFESZ Kft. pénteken a távirati irodával.

Tovább bonyolódik az EMFESZ-saga

Navracsics Tibor leendő közigazgatási és igazságügyi miniszterhez fordult a hazai gázpiac csaknem ötödét magáénak tudó EMFESZ Kft. a Fővárosi Ítélőtábla döntése miatt. A bíróság ugyanis a társaság tavalyi eladását jóváhagyó eljárás megismétlésére kötelezte a Magyar Energia Hivatalt (MEH) másodfokú ítéletében.

Góczi szabadon mozoghat

Feloldották Góczi István, a gázszolgáltató EMFESZ Kft. ügyvezetőjének lakhelyelhagyási tilalmát – tudta meg lapunk. Góczit különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntett megalapozott gyanúja miatt vonták eljárás alá, miután a gázcég korábbi tulajdonosa, a ciprusi bejegyzésű Mabofi feljelentést tett.
Találatok: [9]  Oldalak:   1