language

Akták:

Gömöri Zsolt tündöklése és bukása highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Gömöri Zsolt tündöklése és bukása

Gömöri Zsolt tündöklése és bukása

2015. május 7-én kiderült, az MPB hárommillió forinttal járult hozzá Gömöri Zsolt devizahitelének végtörlesztéséhez. Már az üggyel kapcsolatos első sajtóhírek arról számoltak be, hogy a végtörlesztés igénybevételének ötlete a bizottság alelnökétől, Deutsch Tamástól származott.

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Százezreket ítéltek a volt MPB-vezetőnek

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) több mint 1,2 millió forinttal tartozik egykori sportgazdasági vezetőjének, Kovács Brigittának – így szól a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság (FKMB) keddi, nem jogerős részítélete. A nő azért indított pert volt munkáltatója ellen, mert szerinte az akkori elnök, Gömöri Zsolt 2015-ös botrányának kirobbanása idején jogellenesen bocsátották el, továbbá nem fizették ki a túlóráit, nem váltották meg a ki nem vett szabadságát, és egyéb sérelem is érte.

Deutsch semmit nem bánt meg

Nem bánta meg Deutsch Tamás, hogy vissza nem térítendő támogatást javasolt a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnökségének a szervezet pénzéből. A bizottság alelnöke még májusban ismerte el, hogy az ő ötlete alapján kapott hárommillió forintot Gömöri Zsolt hitele végtörlesztésére.

Paralimpiai botrány: Deutsch elengedi Gömöri kezét?

Deutsch Tamás, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) alelnöke szerint az a tisztességes, ha a június 19-i rendkívüli közgyűlésen bizalmi szavazás dönt a szervezet elnökségének, így a pénzügyi visszaélésekkel megvádolt Gömöri Zsolt elnöknek a jövőjéről.

Húszmillióra perelik Gömörit

Feljelentést tettek a rendőrségen tegnap azok a sportolók, sportvezetők és szakértők, akiket Gömöri Zsolt, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke az ellene irányuló lejárató kampánnyal vádolt meg, és hogy ezt igazolja, a személyes levelezéseiket nyilvánosságra hozta.

Gömöri kivételezett helyzetben

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnökével ellentétben egyetlen minisztériumi köztisztviselő sem kapott támogatást devizahitele végtörlesztéséhez – tudtuk meg. Gömöri Zsolt tegnapi sajtótájékoztatóján folytatta a napokban kezdett ellentámadást, és újabb „lejárató” személyt nevezett meg. Ugyanakkor továbbra sem tudta érdemben cáfolni az ellene felhozott vádakat.

Elhárított politikai felelősség

A parlamenti vitában is szóba került tegnap a Magyar Paralimpiai Bizottság körüli botrány, de a jelek szerint a kormány és a szaktárca képviselői nem kívánnak beavatkozni a testület gazdálkodásába.
Találatok: [10]  Oldalak:   1