language

Intézmények:

Külügyminisztérium highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Tátrai meghallgatná Medvegyevet

Tátrai Miklós harmadrendű vádlott szerint koncepciós vádak alapján folyik az eljárás a moszkvai ingatlanügyben, és csak az a célja, hogy a közvéleményt manipulálják.

Moszkvai ingatlanügy: ősszel kezdődhet a tárgyalás

2014 őszén kezdődhet a tárgyalás a moszkvai magyar kereskedelmi képviselet eladása kapcsán. Az ügyben Tátrai Miklóst, Császy Zsoltot és Horváthné Fekszi Mártát is megvádolták.

Alakul a szocialista börtönválogatott

Kémkedés, az ország nemzetbiztonsági érdekeinek veszélyeztetése, állami földterületekkel és az önkormányzati vagyonnal való visszaélések, békés demonstrálók megveretése, korrupció – büntetőjogi szempontból így írható le a Gyurcsány Ferenc vezette kormányok működése.

Moszkvai ingatlanügy: egy hónapjuk maradt a nyomozóknak

A Központi Nyomozó Főügyészség egy hónapon belül lezárja a moszkvai magyar kereskedelmi kirendeltség eladása ügyében indult nyomozást – közölte Fazekas Géza ügyészségi szóvivő. A nyomozás az első gyanúsítás közlésétől számított két évig tarthat, ez a határidő február elején jár le.

Moszkvai ingatlanügy: újabb módosítás a gyanúsításoknál

A moszkvai magyar kereskedelmi kirendeltség eladása ügyében – Tátrai Miklóséhoz, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. korábbi vezérigazgatójáéhoz és Császy Zsolt értékesítési igazgatóéhoz hasonlóan – Horváthné Fekszi Márta volt külügyi államtitkár gyanúsítását is minősített bűnpártolásra módosította a Központi Nyomozó Főügyészség – tudta meg hétfőn az MTI.

Érdekem, hogy kiderüljön az igazság!

Horváthné Fekszi Márta szerint a legmagasabb szintről irányították a moszkvai magyar képviselet eladását.

Újabb gyanúsítottak lehetnek

Tovább nyomozna a Központi Nyomozó Főügyészség a moszkvai kereskedelmi képviseletnek a gyanú szerint áron aluli értékesítése miatt indult eljárásban. Nem kizárt, hogy a jelenleg négy gyanúsítottat felvonultató ügynek további terheltjei lesznek – értesült a Magyar Nemzet.

Harminc elszámoltatási ügyben nyomoznak

Jelenleg harminc olyan ügyben folyik nyomozás, amelyben a kormányzati elszámoltatás során született feljelentés – derül ki Budai Gyula, a kabinetnek készített jelentéséből.

Blokkolja a rendőrség az elszámoltatást?

A Magyar Nemzet információi szerint legkevesebb nyolc olyan büntetőeljárást zárt le a közelmúltban a rendőrség, amely Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos feljelentése alapján indult.

Moszkva segítséget kért Tátraiék ügyében

Kölcsönös eljárási jogsegélykérelemmel fordult egymáshoz a Magyar Köztársaság Legfőbb Ügyészsége és az Orosz Föderáció Legfelsőbb Ügyészsége a moszkvai kereskedelmi kirendeltségnek a Gyurcsány-kormány hivatali ideje alatti áron aluli értékesítése ügyében – tudta meg a Magyar Nemzet.
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>