language

Kulcsszavak:

közbeszerzés highlight_off

Személyek:

Mensdorff-Pouilly Alfons highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [28]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

A Gripen-vásárlást 'inkább kenőpénzek befolyásolták, mintsem az aktuális nemzeti érdek'

Elhagyta szülőhazáját, mert parlamenti képviselőként hiába tárta fel a dél-afrikai hadi beszerzések körüli korrupciót, politikustársai eltussolták az ügyet. A jelenleg Londonban élő Andrew Feinstein nemrég világhírt hozó könyvet írt a globális hadiipar árnyoldaláról, benne a magyarországi Gripen-beszerzés körüli, feltételezett visszásságokról. Szerinte nehezen elképzelhető, hogy épp a magyar üzletben nem volt csúszópénz.

Van bizonyíték a korrupcióra?

A magyar hatóságok évek óta állítják: nincs magyar érintettség a Gripen-botrányban, ezért eljárást indítani sincs ok. Most azonban birtokunkba került az ügy egyik brit tanújának ezeroldalas vallomása, amelyben magyar kenőpénzek kifizetéséről is beszél.

Házkutatás és Matolcsy szava

Továbbra sem tisztázott megnyugtató módon, hogy mennyi valóságalapja lehet annak a brit korrupcióellenes hivatal előtt tett tanúvallomásnak, amelyben a nemzetközi Gripen-botrányban érintett egyik főszereplő pénzügyi tanácsadója, bizonyos Mark Cliff azt állította: Ausztria és Csehország mellett Magyarországgal is tárgyaltak kenőpénz fizetéséről, öt magyart meg is vesztegettek a beszerzés kapcsán, összesen 180 millió schilling értékben.

Lázár György: GRIPEN DOSSZIÉ

„Október 19-én, vasárnap Alfons Mensdorff-Poully osztrák gróf éppen elhagyni készült a skóciai Dalnaglar kastélyát, amikor váratlanul angol rendőrök jelentek meg, és közölték vele, hogy ki fogják hallgatni a közeli, angliai Carlisle városában.

A svédek kiadnák a Gripen-aktát, de egyedül Polt Péternek

A magyar ügyészség jogsegély keretében kikérheti a Gripen-ügy magyar vonatkozású nyomozati adatait a svéd társszervektől – ezt Gunnar Stetler, a svéd ügyészség antikorrupciós főosztályának vezetője mondta lapunknak.

Keressük a legkorruptabb magyar ügyet

A Korrupcióellenes Világnap alkalmából a K-monitor összegyűjtött néhány meghatározó ügyet az elmúlt másfél évtizedből.A felsorolt ügyekben nemcsak a téma, hanem az is közös, hogy egyiknek sem ismerjük számos fontos részletét, a szereplők valódi szerepét.

Üzleti korrupció: a Strabagtól a Daimlerig

Nem a Daimler-ügy az első nemzetközi korrupciós botrány, amelyben felmerül a gyanú, hogy magyar kormánytisztviselők vagy politikai pártok kenőpénzeket fogadtak el. Az is előfordult, hogy magyar cégvezetők keveredtek külföldön vesztegetés gyanújába.

Az OMV és a Telekom Austria is kapcsolatban állt a Gripen-lobbistával

Két osztrák vállalat, az OMV és a Telekom Austria is megerősítette, hogy kapcsolatban állt azzal az osztrák fegyverlobbistával, akit egyebek mellett magyarországi korrupcióval is vádolnak a Gripen vadászgépek külföldi eladásával kapcsolatban.

Gripen: a 100 millió eurós korrupciós ügy elérte a pártokat

Az MSZP-t közvetlenül említi meg egy titkos brit jelentés Gripen-ügyben. A jelentéshez egy osztrák hetilap jutott hozzá. Azt írták: Ausztrián kívül Csehország és Magyarország is érintett a repülőgép-beszerzéssel kapcsolatos korrupciós ügyekben.
Találatok: [28]  Oldalak:   1 2 3   >  >>