language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Intézmények:

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

MSZP

A Magyar Szocialista Párt (röviden: MSZP) magyarországi balközép szociáldemokrata párt, 1989. óta jelen van az Országgyűlésben. A párt 1989-ben alakult az akkori állampárt, a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) volt tagjaiból 1989. november 21-én. 1994 és 1998, illetve 2002 és 2010 között Magyarország kormányzó pártja volt. A 2010-es választás óta ellenzékben politizál. (Wikipédia)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [309]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Nyomoznak a Simon-pénzek eredete után

A nyomozás feladata, ahogyan azt az ügyészség egy korábbi közleménye is tartalmazta, hogy tisztázza azt a kérdést, honnan származnak azok a pénzösszegek, amelyeket S. Gábor külföldi bankokban helyezett el – mondta lapunk megkeresésére a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.

Simon-ügy: novemberig nyomoznak

Simon Gábor október 12-ig biztosan házi őrizetben marad, az MSZP egykori elnökhelyettesével szemben folytatott nyomozás határideje november 14-e – mondta a Magyar Hírlap megkeresésére a Központi Nyomozó Főügyészség (KNyF) szóvivője. - See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/5577/Simonugy_novemberig_nyomoznak#sthash.JOh9zz2Y.dpuf

A NAV vizsgálja Simon Gábor pénzmosodáját

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bűnügyi Főigazgatósága nyomoz abban az ügyben, amelyet még júniusban választott le a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) Simon Gábor alapügyéről – közölte lapunkkal a Fővárosi Főügyészség szóvivője.

Bizalmi tanácsadás százezrekért

Újabb tanúk meghallgatásával folytatódott a Pesti Központi Kerületi Bíróságon (PKKB) az erzsébetvárosi és zuglói politikusok büntetőpere, amelyben Hunvald Györgyöt, illetve Weinek Leonárdot hűtlen kezeléssel vádolják.

Módosított vád az UD Zrt.-ügyben

Vádmódosítás után kedden folytatódott Szilásy György, a Gyurcsány-kormány volt titkosszolgálati minisztere ellen az UD Zrt. ügyében indult büntetőper a Fővárosi Törvényszéken.

Wieszt-per: hiteles a videofelvétel

A Wieszt János volt XI. kerületi szocialista politikust lebuktató, titokban készített videofelvételt értékelő szakértő meghallgatásával folytatódott tegnap az egykori politikus és két társának büntetőpere a Fővárosi Törvényszéken.

Hunvald szorgalmas tanácsadói

Hunvald György „számadásával” folytatódott a zuglói, illetve erzsébetvárosi politikusok büntetőpere a Pesti Központi Kerületi Bíróságon (PKKB). A volt szocialista politikust és Weinek Leonárdot hűtlen kezeléssel vádolják.

Folytatódik a Hagyó-per tárgyalása

Vádlottak kihallgatásával ma folytatódik a Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettessel és 14 társával szemben 2012. június 13-án megkezdődött büntetőper a Kecskeméti Törvényszéken.
Találatok: [309]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>