language

Akták:

Adócsalás a pécsi plébánián highlight_off

Lapok:

Népszava highlight_off

Adócsalás a pécsi plébánián

Adócsalás a pécsi plébánián

A pécsi egyházmegye vagyonkezelőjét, W. Gyulát 2010-ben vatikáni nyomásra mentette fel Mayer Mihály püspök, aki azóta maga is lemondott hivataláról.

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Jogerős az ítélet Wolf Gyula ügyében

Elutasította a Kúria a pécsi katolikus egyházmegye volt vagyonkezelője ügyében a harmadfokú eljárást, így a Pécsi Ítélőtábla által Wolf Gyulára kiszabott 2 év 10 hónapos letöltendő szabadságvesztés jogerőre emelkedett.

Újabb gyanú a pécsi püspökségnél

Százmilliós nagyságrendű sikkasztás és számviteli fegyelem megsértése miatt rendelt el nyomozást a Somogy Megyei Főügyészség a pécsi egyházmegyét érintő ügyekben: a Mayer Mihály vezette püspökség egy volt alkalmazottja ugyanis feljelentette a már magánokirat-hamisítással, sikkasztással, zsarolással, csalással és szexuális bűncselekményekkel is összefüggésbe hozott egyházmegyét.

Nyomoznak a pécsi egyházmegye ügyében

Elrendelte a nyomozást a pécsi egyházmegyét érintő feljelentés kapcsán, Mayer Mihály pécsi püspök és az egyházmegye volt gazdasági igazgatója, Wolf Gyula katolikus pap ügyeiben a Baranya Megyei Főügyészség.
Találatok: [4]  Oldalak:   1