language

Személyek:

Ágh Péter highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Fű alatt törölték el Orbánék kinevezettjeinek fizetési korlátját

Képtelen megküzdeni a rangkórsággal a kormány. Már 203 államtitkár, helyettes államtitkár és miniszteri biztos dolgozik a kabinetben. A biztosok száma évről évre növekszik: gyakran ezzel a stallummal díjazzák a politikai hűséget, szereznek állást a klientúrának. A Fidesz nemrég még a fizetési plafonjukat is eltörölte.

Fideszes karrierreceptek az Ágh családtól

A politika magasba repítheti a kiszolgáló embert, de még a családját is – ez derül ki a szombathelyi Ágh Péternek, a Fidelitas elnökének a karrierjéből. A politikus már nyolcévesen szórólapozott a kampányban. A demokratikus ellenzéki pártok szerint az Ágh család több tagja is komoly befolyásra tett szert a politikában, a közéletben, a közigazgatásban, sőt, a pályázati pénzek elosztásában is.

Lobbisták az eseti bizottságban?

Abszurdnak és már-már az ostobaság határát súrolónak tartja Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke azt a Magyar Narancs csütörtöki számában megjelent cikket, amelyben arról írtak, hogy az Új Magyarország fejlesztési terv (ÚMFT) végrehajtását felügyelő eseti parlamenti bizottság tagjai tavaly javadalmazást kaptak uniós pénzeket pályázatokon elnyert szervezetektől.

Pelczné kiakadt a MaNcs tényfeltáró írásán

Abszurdnak és már-már az ostobaság határát súrolónak tartja Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke a Magyar Narancs csütörtöki számában megjelent cikket, amelyben arról írtak, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Terv végrehajtását felügyelő eseti parlamenti bizottság tagjai tavaly javadalmazást kaptak olyan szervezetektől, amelyek uniós pénzeket nyertek pályázatokon.
Találatok: [4]  Oldalak:   1