language

Akták:

Az ÁROP-Program esélyteremtő pályázatai highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Az ÁROP-Program esélyteremtő pályázatai

Az Államreform Operatív Program uniós keretéből finanszírozott esélyteremtő pályázatok a gyanú szerint nem a célcsoportot segítették, hanem nagyrészt EU-s pénzek lehívására specializálódott céghálózat kaparintotta meg őket. A győztes pályázatoknál a hangsúly a járási szintű együttműködés kialakítása, az ehhez kapcsolódó workshopok szervezése helyett a nagyszabású zárórendezvények lebonyolítása irányába tolódott. Ezeket a megítélt támogatásból finanszírozták: Hódmezővásárhelyen az esküvőszervező H-event Kft., Békéscsabán a Csaba Grill Bt., Körmenden a Balaton Borgaléria Kft., Gyulán pedig a Dél-alföldi Wellness Egyesület.

 

A járásokban párhuzamosan zajló pályázatokon feltűnt az a céghálózat is, amely az Öveges-programban is megjelent. Hadházy Ákos (LMP) szerint e hálózatot a DFT, Pragmatica Sanctio, Agenda Projektház, Humán Aspektus, az MM Konzorcium nevű cégek alkották, amelyek egymással „versenyezve” szerzik meg a pályázati pénzeket. Ők a járási esélyteremtő programokhoz készítettek programterveket, több helyen azonos tartalommal. Hadházy illusztrációként bemutatta a komlói és a sásdi tanulmányt, amelyek szóról szóra megegyeztek.

 

Az „Államreform Operatív Program” keretében meghirdetett esélyteremtési pályázatokkal összefüggésben a Hadházy Ákos által tett feljelentés alapján elrendelt nyomozást a NAV Közép-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága folytatja 60300- 550/2017.bűnügyi számon, költségvetési csalás bűntettének 42 gyanúja miatt. A nyomozás folyamatban van, annak jelenlegi határideje 2018 . március 22. napja, ami meghosszabbítható. A nyomozás során gyanúsított kihallgatására eddig nem került sor.

 

Az aktaszöveg alapját a Civitas Intézet által kiadott Fekete Könyv - Korrupció Magyarországon 2010-2018 c. kötetben megjelent esetleírás adja, melynek elkészítésében e sajtóadatbázist használva a K-Monitor Egyesület is közreműködött.  

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Ellopták vagy elbulizták az esélyteremtést

Az esélyteremtésre szánt állami pénzt sem sikerült korrupciós skandalum nélkül elkölteni. A források egy részét lepapírozás nélkül eltüntették, a többit pedig értelmetlen célokra, például bulikra költötték – állította szokásos hétzáró sajtótájékoztatóján, a „korrupcióinfón" Hadházy Ákos, az LMP antikorrupciós szakértője.
Találatok: [1]  Oldalak:   1