language

Intézmények:

Bábolna Zrt. highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Felmentették Tátrait - Újabb csatát vesztett Budai Gyula

Bűncselekmény hiányában felmentették Tátrai Miklóst, az MNV Zrt. egykori vezetőjét a nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés vádja alól az úgynevezett Bábolna-perben.

A KDNP leállíttatná az állami vagyon eladását

Az állami vagyon eladásának azonnali leállítására szólított fel Medgyasszay László kereszténydemokrata képviselő. Szerinte a kormánynak erre nincs semmi erkölcsi alapja, mint ahogy a korrupció gyanújával terhelt Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-nek sincs (MNV) az eladások folytatására.

Tizedáron kelt el a Bábolna egyik gazdasága?

Furcsa döntés született a közelmúltban a Bábolna egyik, még meglévő gazdaságának eladásával kapcsolatban. Mint arról beszámoltunk, a szűk két hete megtartott Bábolna Zrt.- közgyűlésen a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. képviselője kezdeményezte a vállalat felszámolását.

Ötmilliárdos hibát találtak a számvevők a Mol-eladásban

Személyi felelősségre vonást és a hibák kivizsgálását javasolja az Állami Számvevőszék a tavalyi privatizációkban.
Találatok: [9]  Oldalak:   1