language

Kulcsszavak:

bírság highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Milliárdokkal tartoznak a kis pártok

630 millió forint végleg eltűnt a jogtalanul felhasznált kampánytámogatásból, míg a kétmilliárd forintra rúgó választási bírságoknak alig két százalékát sikerült eddig behajtani. Ez a mérlege a ­2014-es országgyűlési választáson szinte akadálytalanul induló bizniszpártok tevékenységének.

Lenullázták a római-parti gáttendert

Sokadszorra kezdheti elölről a római-parti gátberuházást a fővárosi önkormányzat, a Közbeszerzési Döntőbizottság ugyanis megsemmisítette a tervezési tender eredményét. Budapest – visszaeső jogsértőként – a szokásosnál nagyobb bírságot kapott.

Már kétszer megbírságolták az állami mobilcéget

Bajba kerülhet a 12,8 milliárd forintért állami mobil-adatátviteli hálózatot építő MVM-leány, az MVM Net. A 450 megahertzes sávon építkező cég egyik szállítója leszerelte a korábban biztosított teszthálózatot, így továbbra sem teljesítik a frekvenciaszerződés előírásait, s immár a cég frekvenciahasználati jogosultsága forog veszélyben.

Együtt: Tarlós vállalja az anyagi felelősséget?

Az Együtt szerint a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) azért engedélyezte a szerződés megkötését a 3-as metró felújítására az orosz Metrowagonmashsal, mert a BKV egy levélben lényegében megzsarolta a szervezetet.

Eltűnt pártok, eltűnt pénzek

Enyhén szólva is akadozik az áprilisi parlamenti választáson induló jelöltekkel és pártokkal szemben kiszabott mintegy kétmilliárd forintnyi bírság behajtása: a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) kapott adatok szerint eddig 1,2 millió forintot tudtak behajtani.

Papcsákéknak is dolgozott a trükkös mérnökcég

Tavaly Zugló és Érd fideszes önkormányzatai több tízmilliós munkákkal bízták meg azt a trükkös mérnök-kft.-t, amelyet a versenyhivatal már akkor a közbeszerzési eljárások kijátszásával vádolt. A cégnél a GVH 2012-es razziája során nekiálltak törölni a számítógépekről a rázós adatokat.

Eljárás a forgalommal szemben parkoló Kósa Lajos ellen

A Debreceni Közterület Felügyelet feljelentése alapján rendőrségi eljárás indul Kósa Lajos polgármester és egyik alpolgármestere ellen. A politikusok órákig parkoltak a tilosban, félig a járdán, sőt a forgalommal szemben, miközben egy kisvendéglőben beszélgettek.
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>