language

Akták:

Bundabotrány highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Bundabotrány

Bundabotrány

2014-ben is tovább folytatódik K. Zoltán és 16 további bundával vádolt korábbi focista büntetőügyének tárgyalása. A több szálon futó nyomozás kiderítette, a szingapúri központú bűnszervezet hazánkban is talált néhány olyan személyt, aki képes volt manipulálni a különféle focimeccseket.

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Hevesi bukta

„Várható még ebben az ügyben pár nagy durranás, amelyek újra megrázhatják a hazai labdarúgást” – így kommentálta egyik forrásunk a Legfőbb Ügyészség döntését, mellyel a Központi Nyomozó Főügyészséget (KNYFÜ) jelölte ki a Hevesben két hete kirobbant újabb fogadási csalási botrány nyomozására.

A Felcsút is bundázott 2010-ben?

Az U19-es magyar meccsek közül négy szerepel a bundagyanú-listán. Ezek közül hármat játszottak 2010-ben, s kettőben érintett a Puskás Ferenc nevét viselő, kivételezett helyzetben lévő felcsúti futballalakulat. A jelenleg milliárdokból stadiont építő egyesületet Orbán Viktor is patronálja.

Polt Péter: hozott anyagból kezdünk dolgozni

Tisztán büntetőjogi eszközökkel nem lehet eredményesen harcolni a korrupció ellen, a nyomozó hatóságok eljárását szigorú előírások szabályozzák, és hozott anyagból dolgoznak – állítja Polt Péter legfőbb ügyész, aki egy kérdésre elismerte: gyakran a sajtóból értesülnek arról, hogy valaki egy nagy horderejű ügyben feljelentést kíván tenni, ám a beadványa soha nem érkezik meg. A politikai marketing célú feljelentések ellen az ügyészség tehetetlen, és a politikától vár önmérsékletet.

Lezárják a nyomozást: 42 gyanúsított, 33 manipulált meccs

Ügyészségi forrásokból szerzett információink szerint január közepéig hosszabbították meg annak a nemzetközi nyomozócsoportnak a mandátumát, amely a világ számos országát érintő fogadási csalások magyar szálát is vizsgálja. Az ügyben Magyarországon eljáró Központi Nyomozó Főügyészség a rendelkezésre álló adatok alapján a „magyar szál” nyomozását akkor le is zárja. Várhatóan valamennyi gyanúsítottal szemben vádat emelnek.

Orbánt már az ügyészektől is féltik?

Elmúltak azok az idők, amikor Magyarországon súlyos bűncselekmények büntetlenül maradtak, amikor a politikai elit egy része törvények felettinek érezhette magát, és amikor alapjogaikat gyakorló békés demonstrálókat küldtek tömegesen előzetes letartóztatásba - vélte Orván Viktor miniszterelnök az Ügyészek Napja alkalmából a Legfőbb Ügyészségen tartott ünnepi beszédében.
Találatok: [8]  Oldalak:   1