language

Kulcsszavak:

bűnpártolás highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [20]  Oldalak:   1 2   >  >>

Célkeresztben a Jobbik körül kiépült offshore cégbirodalom

„Attila néppártosodó unokáit”, a jobbikosokat sem kíméli Tényi István. Az ország legaktívabb feljelentője költségvetési csalás és bűnpártolás gyanújával tett bejelentést a hétvégén a Legfőbb Ügyészségen, Novák Előd, a Jobbik Vona Gábor döntése nyomán újra nem jelölhető alelnöke nem nyilvánosságra szánt levele alapján, amelyben százmilliós ingatlanpanamáról, Vona bizalmasának offshore cégéről is írt. A Jobbik szerint Tényi felült a „Habony-művek” hazugságkampányának, ezért neki is számolnia kell jogi következményekkel.

Felmentették a moszkvai ingatlanügy vádlottjait

Felmentette a volt moszkvai nagykövetet és hat társát a moszkvai magyar kereskedelmi képviselet eladása kapcsán hűtlen kezelés, illetve bűnpártolás és okirat-hamisítás miatt emelt vádak alól a Budapest Környéki Törvényszék szerdán kihirdetett elsőfokú ítéletében.

Moszkvai ingatlanügy: koncepciós eljárást emlegetnek a vádlottak

Ártatlanságukat hangsúlyozták és felmentést kértek az utolsó szó jogán elhangzott felszólalásaikban a moszkvai magyar kereskedelmi kirendeltség 2008-as eladásával kapcsolatban indult büntetőper vádlottjai kedden a Budapest Környéki Törvényszéken.

Feljelentették a Hajdú-Bét-nyomozást megszüntető ügyészséget

Feljelentették a Kecskeméti Járási Ügyészséget, amiért az bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást a Hajdú-Bét ügyében. A cég ellen 2014-ben éppen ez az ügyészség utasította a nyomozás folytatására a NAV Bűnügyi Igazgatóságát. A nyomozók büntetőjogilag értékelhető nyomra bukkantak – ekkor azonban az ügyészség átvette tőlük a nyomozást, és megszüntette azt.

A bíróság osztotta ki az ügyészséget a DK-s perben

Az ügyészség Tóth József DK-s polgári polgármester ellen 2010-ben fél évvel azután emelt vádat, hogy a terhére rótt ügy elévült – ezt állapította meg a törvényszék, amely alaposan kiosztotta a vádhatóságot, s megszüntette a politikus ellen indított büntetőeljárást.

Csak Orbán évértekelője miatt csaptak le a Kerki-ügyben?

Tátrai Miklós harmadrendű vádlott szerint koncepciós vádak alapján folyik az eljárás a moszkvai ingatlanügyben, és csak az a célja, hogy a közvéleményt manipulálják.

Újra bíróság előtt Polgár polgármestere

Az ügyészség egy 2005-ös ügy miatt bűnpártolással gyanúsítja Tóth József volt szocialista parlamenti képviselőt, Polgár város vezetőjét, aki jelenleg a Demokratikus Koalíció színeiben politizál. Tóth szerint fölháborító, hogy a vádhatóság 2010-ben éppen az önkormányzati választások előtt gyanúsította meg.

Laborc szerint törvénysértő a parlamenti bizottság

A Központi Nyomozó Főügyészség újabb három hónappal meghosszabbította a nyomozást. Ma a nemzetbiztonsági bizottság tárgyal Mile Lajos (LMP) azon törvénymódosító javaslatának tárgysorozatba vételéről, amely a jövőben a nemzetbiztonsági kérdésekben érdemi információk birtokában lévő személyek számára kötelezővé tenné, hogy megjelenjenek a grémium előtt, és válaszoljanak az ott feltett kérdésekre.

Laborc Sándor nem akar elmenni

A Népszabadság megbízható forrásokból származó értesülései szerint az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának úgynevezett Portik–Laborc albizottsága az eredetileg mára tervezett ülésére meghívta Laborc Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori főigazgatóját, de ő nem megy el. A bizottsági ülés elmarad.
Találatok: [20]  Oldalak:   1 2   >  >>