language

Intézmények:

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

A CBA tagadja, hogy szerepe lenne a vasárnapi zárva tartásban

A CBA közleményében utasította vissza a Baldauf Lászlóval a csütörtöki Heti Válaszban megjelent interjú „szándékos, rosszindulatú félreértelmezését”, amely arról szól, hogy az üzletláncnak vagy bármilyen vezetőjének tevőleges köze lett volna a vasárnapi nyitva tartás korlátozásának bevezetéséhez.

Százmilliókat kaszálnának a Rogánékkal kötött üzleten

Több mint 430 millió forintért árul egy 310 négyzetméteres üzlethelyiséget tulajdonosa a belvárosi Sas utcában. Az ingatlant 2011 decemberében jelölte ki eladásra a Rogán Antal vezette önkormányzat, amely a vételárat – a bérlőknek járó 30 százalékos kedvezménnyel – 51,5 millió forintban határozta meg – írta meg a blogján Csonka Krisztián, az LMP V. kerületi képviselője.

Orbánék hálátlanul zabálták a milliárdokat

Sorban keresték a Fidesz kegyét a nagy kereskedelmi láncok az első iparági sokkot okozó 2010-es különadók után. Ennek a folyamatnak a mérlege katasztrofális. Mára kiderült, ablakon kidobott pénz volt a kormánypárti holdudvarra elköltött sok milliárd forint. Nem jött létre a remélt kiegyensúlyozott kapcsolat. A jutalom pedig a piacvesztés lehet a legnagyobb láncoknak.

A CÖF közpénzeit kutatná az LMP

Az LMP közérdekű adatigénylést nyújt be annak érdekében, hogy kiderüljön, kap-e közpénzt a Civil Összefogás Fórum (CÖF), illetve a CBA és a COOP a Földművelésügyi Minisztériummal kötött stratégai együttműködés keretében.

Mekkorák voltak a trafikpályázatok?

25 millió forintos másolási díj fejében adná át majd valamikor a trafikpályázatok anyagát a fejlesztési minisztérium a DK-nak, holott erre tegnapi határidővel bírósági ítélet kötelezi. Ismert a pályázatokat elbíráló bizottság névsora is, de a tagok közül senki nem akart nyilatkozni.

CBA: Magyar üzletlánc, svájci cégháló

Az utóbbi néhány évben jócskán megszaporodtak a CBA vezetőségéhez köthető vállalkozásokban a külföldi, elsősorban Svájcban bejegyzett cégek. Mára elmondható, hogy a vezetők többségének az érdekeltségi körében van olyan társaság, ahol a tulajdonosi lánc végén ismeretlen hátterű külföld vállalkozás áll.

Martonyi különös útja Líbiába a Vegyépszer bérelte magángépen

Megbízható forrásból származó információnk szerint Martonyi János külügyminiszter decemberben magángépen repült Líbiába. Ráadásul a repülőt egy csőd szélén táncoló cég bérelte.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>