language

Kulcsszavak:

csempészet highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [38]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Ötmilliárdot akartak tisztára mosni Magyarországon

Csaknem ötmilliárd forint értékű, kábítószer-kereskedelemből és dohánycsempészetből származó pénz eredetét akarta eltüntetni az a nemzetközi bűnszervezet, amelynek kilenc tagját Magyarországon fogták el és vették őrizetbe a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), valamint az Egyesült Államok rendőrségének együttműködésével - hangzott el az M1 csütörtök esti Híradójában.

Földesi-Szabó azt hitte, a titkosszolgálatnak dolgozott, amikor adót csalt és csempészkedett

A bíróság nem fogadta el Földesi-Szabó László, az Egymásért Egy-másért alapítvány milliárdos csempészettel és adócsalással gyanúsított elnökének védekezését, miszerint "azt hitte, a titkosszolgálatnak dolgozik". Ráadásul az egyébként a jog szerint az államot megillető százmilliók nagyobbik részéről még mindig nem tudni, hol van.

Államilag kiképzett bűnözők

Szinte mindenki kapkodja a fejét, amikor egyik ügyről a másikra kiderült, hogy a gyanúsítottaknak vagy vádlottaknak bizonyosan voltak titkosszolgálati kapcsolataik. Ez vajon hogyan történhetett meg?

Ahol a csempész is az elit része

Tompán a helyi elit három fő társadalmi csoportból kerül ki: a pedagógusok, a vámtisztek és a csempészek köréből. A város most időközi választás előtt áll, ezért magasra csapnak az indulatok. Kidőlt zászlórudak és túlfizetett pedagógusok a kampány szereplői.

Jakubinyi őrizetben

Vesztegetés gyanújával őrizetbe vették a Központi Nyomozó Főügyészség Budapesti Regionális Osztályának nyomozóját, Jakubinyi Róbertet röviddel azután, hogy magyar elfogatóparancs alapján Bécs kiadta őt Magyarországnak – értesült a NOL.

Jogerős börtönbüntetés a Fidesz volt gazdasági szakemberének

A Debreceni Ítélőtábla ma jogerősen három és fél év letöltendő börtönre ítélte különösen nagy kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás miatt Varga Tamás Sándor üzletembert, a Fidesz egykori gazdasági tanácsadóját.

Kenőpénzért kedvező irányt vettek J. R. bizonyos büntetőügyei

A vezető beosztású hivatalos személy által hivatali helyzetével visszaélve elkövetett vesztegetéssel vádolt Gyarmati György nyugalmazott alezredes, az NBH volt főosztályvezetője nevében keresetet nyújtott be Magyarország ellen a Emberi Jogok Európai Bíróságához Radács Gyula ügyvéd.

Újra a vádlottak padján a Fidesz volt gazdasági tanácsadója

Ma kezdődik az áfacsalással vádolt Varga Tamás Sándor és 21 társának fellebbviteli tárgyalása a Debreceni Ítélőtáblán. Varga – aki az 1990-es évek elején a Fidesz gazdasági tanácsadója volt – első fokon három és fél év börtönt kapott.

Telefonmegvonással a rendőri korrupció ellen?

Szakmailag indokolatlan és emberileg méltánytalan a Független Rendőr Szakszervezet (FRSZ) szerint a szeptember 30-án hatályba lépett új szolgálati törvény azon kitétele, amely szerint az egyenruhás rendőrök szolgálatban nem tarthatják maguknál a magán-mobiltelefonjukat. Ez az előírás egyaránt vonatkozik az utcai járőrökre, a fogdaőrökre, a határrendészekre, a személy- és objektumőrökre.
Találatok: [38]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>