language

Akták:

Dorottya utca 8 highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Dorottya utca 8

Dorottya utca 8

A Dorottya utca 8 szám alatti épületet 2009-ben szerezte meg a Belváros-Lipótvárosi Ingatlanfejlesztési és Vagyonkezelő Zrt. 2010-ben Rogán Antal előterjesztésére a Zrt.-t ingatlanvagyona 25%-os leértékelése mellett az önkormányzat eladta a Praefinium SICAV-FIS CEE Opportunity Fundnak. A luxemburgi vállalat, amely így a vagyonkezelő tulajdonában lévő ingatlanokhoz jóval árukon alul jutott hozzá, Serfőző PétertGiró-Szász András akkori kormányszóvivő sógorát nevezte ki vezérigazgatónak. 2012-ben a Praefinium továbbadta a vagyonkezelőt - és vele vagyonát - a Hausop Kft.-nek, amely egy a Seychelle-szigetekre bejegyzett offshore cég, a Detris International tulajdonában állt. A Hausop Kft.-t egy évvel később öt új tulajdonos, köztük alapításkori tulajdonosai, a többek közt a Tocsik-ügy kapcsán ismertté vált Lovas testvérek vásárolták meg a Detris International-től.


A luxemburgi Praefinium befektetési tanácsadója a Nagy-Britanniában bejegyzett Praefinium Partners Ltd, amelyben Heim Péter 9%-os tulajdonrésszel rendelkezik. Heim és Giró-Szász 2010-ben társalapítói voltak a Századvég Gazdaságkutató Zrt.-nek, továbbá Heim volt az is, aki ugyanabban az évben megvásárolta Giró-Szásztól négy évvel korábban alapított Strategopolis nevű cégét. A Dorottya utca 8-ban jelenleg az a Dorottya 8 Hotel Kft. készül szállodát nyitni, amelynek egyik tulajdonosa a Serfőző Péter által 2014 júliusában alapított Safe Port Projekt Kft. Ez utóbbi cégben Giró-Szász András ugyanazon év novemberében vásárolt részesedést.

 

Az épületet a kötelezően megtartandó besorolás ellenére 2016 őszén váratlanul a földig lerombolták.

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend: