language

Kulcsszavak:

engedély highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [45]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Százmilliókat játszanak át egy Fidesz-kegyencnek csak úgy a mi zsebünkből

Számlatanúsítás címén néhány hónap alatt milliárdos bevételt zsákolhatott a közműcégektől a tevékenységre a Fidesz által egyedüli jogosulttá tett Hunguard. A magáncég milliárdos bevételét áttételesen a fogyasztók fizetik. Miközben a szavak szintjén a számlahitelesítésre az ő érdekükben van szükség, senki nem érti, mi értelme az egésznek.

Kormánybiztos: Paks II. nem elég

Megkezdődött a Paks II. építéséhez szükséges környezetvédelmi engedélyeztetési eljárás; ennek fontos része a közmeghallgatás, amelyet két hónapon belül 41 településen tartanak – jelentette be Aszódi Attila, a paksi atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős kormánybiztos kedden Kalocsán, az első közmeghallgatás helyszínén tartott sajtótájékoztatón.

Sukoró: ízekre szedték a vádiratot

Gyakorlatilag darabjaira szedték csütörtökön a Szolnoki Törvényszéken, a Sukoró-ügyben készült ügyészségi értékbecslést. A tárgyaláson a szakértők egy sor kérdésre nem tudtak válaszolni, a tanácsot vezető bírónő pedig többször hangos vitába bonyolódott a vádlottakkal arról, milyen kérdéseket tehetnek fel. Így is kiderült: sok esetben nem vették figyelembe sem a szabályokat, sem a tényeket.

A főváros kivételt tett egy kormánypárti képviselő rokonával

Tilos főútvonalak mentén árusítópavilont nyitni Budapesten. Ezt már az 1995-ben hozott fővárosi közterülethasználati rendeletben rögzítették a városatyák. A tilalmat azután az idén márciusban megszavazott új rendelet is átvette.

Részben a fogyasztókra terhelnék a paksi bővítés költségeit?

Az Energiaklub többéves jogi huzavona után megkapott az állami Magyar Villamos Művektől néhányat a Paksi Atomerőmű bővítését előkészítő tanulmányokból. Ezek egyike azt vizsgálja, miként lehetne részben a fogyasztókra terhelni a 3-4 ezer milliárdosra taksált költségeket. Az ígéret 2009-ben még az volt, hogy az MVM saját erőből, hitelből és befektetők bevonásával állja a cechet.

Közpénzből magánvagyon?

A főváros gazdasági bizottsága magánvállalkozói indítványra javasolta a kőbányai középfőgyűjtő tehermentesítő szennyvízcsatorna beruházási terveinek módosítását – kockáztatva ezzel a munka határidős befejezését és vele százmilliókat. A munkálatokat idén október végére kell befejezni, különben veszélybe kerül az egymilliárd forintos projekt 85 százalékát kitevő uniós támogatás.

Csigalassú szuperlézer

Senki sem érti, miért akar széles körű vizsgálatot indítani a nemrég alakult Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság a szegedi szuperlézer-beruházás, az ELI késése ügyében.

Mi folyik a győri repülőtér körül?

Nem csak zöldérdekek vezérlik a szakminisztériumot, amikor ellenzi a most állami és önkormányzati területen működő Győr-Pér légikikötő leszállópályájának meghosszabbítását, s helyette – ha nem is nyilvánosan – azt szorgalmazza: inkább az onnan 300 méterre található magáningatlanon engedélyezzék a hatóságok a repülőtér fejlesztését – szivárgott ki a szaktárcától.

Zóna Taxi-ügy: Mindenki szabadlábon védekezhet

A Budai Központi Kerületi Bíróság csütörtökön elutasította az ügyészség előzetes letartóztatásra tett indítványát, így szabadlábra helyezte Veres Istvánt, a Zóna Taxi kedden őrizetbe vett tulajdonosát és társait, köztük a Budapest Airport (BA) volt jogi igazgatóját, Rényi-Vámos Krisztinát és helyettesét, Sziebert Györgyöt, valamint a BA volt kereskedelmi igazgatóját, Lévay Zsoltot – erősítette meg csütörtök délután a még javában tartó bírósági meghallgatásról szerzett értesülésünket Papp Gábor.
Találatok: [45]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>