language

Kulcsszavak:

hulladéküzlet highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

Állami felügyelet alá kerülhet a pöcegödör-szivattyúzás is

Ha a mesterségesen nyomott árak miatt nincs piaci szereplő a pöcegödrök kiszivattyúzására, majd a katasztrófavédelem intézkedik – derül ki egy kormányrendelet tervezetéből. Amennyiben a kijelölt közérdekű szolgáltató tényleges költségeit a lakossági tarifa nem fedezi, a különbözetet az állam fedezi. Mindannyiunk zsebéből, de így mi értelme van a rezsicsökkentésnek?

Csődbe juttatják az önkormányzati cégeket, majd jöhet az állam

Az energiaszolgáltatás után a hulladékos szektort is államosítja a kormány: megindult a helyi társaságok beolvasztása az állami kukáscégbe. A recept pofonegyszerű: ha egy hulladékkezelő már nem tudja ellátni a közszolgáltatást, a katasztrófavédelem kényszerszolgáltatót jelölhet ki – annak pedig semmi akadálya, hogy mindenütt az új állami vállalat kerüljön helyzetbe.

Szemétben fog megfulladni Magyarország is

Rezsicsökkentésnek hívjuk, de a valóság sokkal prózaibb: a pénzhiány miatt az összeomlás szélére került a hazai szelektív hulladékbegyűjtés, néhol pedig már az is csoda, hogy a házak elől egyáltalán elviszik a szemetet. Közben az EU is kötelezettségszegési eljárásokat indított ellenünk.

Sok százmillió közpénz elúszott, a szenny maradt

Kétévnyi parkoltatás után a Legfőbb Ügyészség a Fővárosi Ügyészségre tette át a XVIII. kerületi Cséry-telepen történt súlyos környezetszennyezés ügyét. Így egyelőre nincs válasz arra a kérdésre sem, hogy mire is költötte valójában a Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft. (FTSZV) a veszélyes hulladékkezelésre kapott 300 millió forintot.

Tovább gyötrik a talajt: tilosban eresztik ki a mocskot

Egy használaton kívüli laktanyában ereszti le szennyét a főváros településtisztasági cégének néhány szippantóskocsija. A természetkárosításról a vállalatvezetés is tudhat, hiszen a járműveket helymeghatározóval szerelték fel.

Százmilliót szedett be jogszerűtlenül a hulladékszállító cég

Fél éven át jogszabálysértő módon számlázott, így a lakosságtól hulladékszállítás címén bruttó 100 millió forint többletbevételt szedett be jogosulatlanul a debreceni A. K. S. D. Városgazdálkodási Kft. A végső szót a Kúria mondta ki, ennek nyomán a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) július 31-én kötelezte a társaságot a pénz visszafizetésére a kamatokkal együtt.

Siófoki VIP-lista a kukaszállításra

Január közepe óta több büntetőfeljelentést tett Siófok polgármestere, az új városvezető szerint ugyanis az önkormányzat egyes cégeinek gazdálkodása az elmúlt években nem volt minden tekintetben jogszerű. A város több képviselőjének például nem kellett fizetni a szemétszállításért.

Hatvanmilliót kaszált saját városán a kitiltós képviselő cége

Petíció kering az egri közösségi portálokon: elégedetlen polgárok száműznék a közéletből Orosz Ibolya kormánypárti önkormányzati képviselőt, akinek a cége évek óta bérbe ad egy csarnokot egy városi cégnek. A városháza szerint szó sincs összeférhetetlenségről.

Az MSZP fölháborodott a tízmilliós jutalmakon

Több tízmilliós jutalmat kaptak az ügyvezetők annál a közszolgáltatást végző debreceni cégnél, amely idén januártól csaknem 20 százalékkal megemelte a lakossági szemétszállítás díját. A szocialisták azt követelik, hogy a prémiumot fizessék vissza.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>