language

Akták:

Lakiteleki Népfőiskola highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Lakiteleki Népfőiskola

Lakiteleki Népfőiskola

A Lezsák Sándor és felesége által alapított Lakiteleki Népfőiskola 2011 óta évenként növekvő mértékben rendelkezik költségvetési támogatással. Ez a központi költségvetés számára 2017 végéig nagyságrendileg 16 milliárd forintot jelentett, a 2019-es költségvetési évben már 10 milliárd forintot különítettek el a népfőiskola támogatására. A 2013-ban megkezdett felújítást Lezsák Sándor országgyűlési alelnök kiemelt állami beruházásként jelentette be. 

A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány által létrehozott nonprofit kft. 2016 év végén megkapta a megszüntetett Nemzeti Művelődési Intézet feladatait is. Az ideológiai töltetű magánalapítvány azonban nem csak az országos méretű közfeladatot kapta meg, hanem az ehhez tartozó közfinanszírozást is (korábban a Nemzeti Művelődési Intézet éves szinten 1,3 milliárdból gazdálkodott). 

Az állami támogatások nagy részét wellnessközpont és egyéb létesítmények építésére fordították továbbképzés és rekreáció céljával. A Népfőiskola területén 30 milliárd forint állami támogatásból Hungarikum Liget néven turult mintázó lovarda, Nimród csillagképet formázó footgolf pálya, planetárium, borkatedrális, hotel és kemping is épült. Az elkészült élményközpontot 2020 szeptemberében átadták a Szeged-Csanádi Egyházmegyének. Ennek oka, hogy a Népfőiskola adósságát 2000-ben az egyházmegye váltotta meg, cserébe az ingatlanok tulajdonjogáért, Lezsák alapítványai csak kezelői voltak a területnek 2020-ig.

A szintén a projekt keretében épült Hungarikum Hotel 2022-ben készült el, 8 milliárd forint állami támogatásból. A szálloda igazgatója Lezsák Sándor veje, Molnár Artúr.

(fotó: Átlátszó blog)

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1
Találatok: [1]  Oldalak:   1