language

Intézmények:

Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Tüntetés a belvárosi ingatlanmutyi miatt

Juhász Péter tüntetést szervez március 8-ra a fővárosi Erzsébet térre, mert a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) nem indít nyomozást a belvárosi ingatlaneladások miatt tett feljelentése ügyében.

Kisiklott maffiaügyek: pancserek vagy szabotőrök?

Vizsgálja a Nemzeti Védelmi Szolgálat, hogy szakmai hibák vagy az alvilággal együttműködő hivatásosok árulása miatt nem sikerült felderíteni számos, a 90-es években elkövetett gyilkosságot, alvilági leszámolást és több nagy gazdasági bűncselekmény hátterét.

Csalással és orgazdasággal gyanúsítják az "ország első keresztapáját"

Holnap előzetes letartóztatásba kerülhet Radnai László, aki a 2012-ben számos gyilkosság lehetséges felbujtójaként letartóztatott Portik Tamás igazgatótársa volt a '90-es években az olajügyeiről elhíresült Energol Rt.-ben, az utóbbi időben viszont már a rendőrség koronatanúja a Portik elleni nyomozásokban.

Indokolatlan titkosítás? Legalább két Vizoviczki-per lesz

Bár elvileg már a végéhez közeledik a Vizoviczki László és társai ellen minősített vesztegetés és adócsalás miatt 2012 nyarán indult eljárás, még nem lehet tudni, mikor zárhatja le a Központi Nyomozó Főügyészség a nyomozást, mivel a védők, kiváltképp a főrendőrök ügyvédei indítványok sorát kívánják még beterjeszteni.

Újabb volt rendőri vezetőt gyanúsítanak a korrupciós ügyben

Újabb volt rendőri vezetőt hallgatott ki gyanúsítottként az ügyészség a "V. László vállalkozót" és több magas beosztású rendőri vezetőt érintő korrupciós ügyben, amely a január elsejével módosult büntetőtörvénykönyv értelmében már katonai ügynek számít - közölte Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.

Hogyan szabadultak a Vizovicki-ügy rendőr gyanúsítottjai?

Szinte egyszerre kézbesítették szerdán a négy rendőr-gyanúsítottnak az előzetes letartóztatásuk meghosszabíbtásáról szóló elsőfokú, és a szabadlábra helyezésükről szóló jogerős bírósági döntést. A Hajógári-szigeti rendőrségi korrupciós ügy 26 gyanúsítottja közül így már senki sincs előzetes letartóztatásban.

Rendőrségi korrupció: A többség megúszhatja

Nem a múlt héten őrizetbe vett O. Péter mutatta be Kalmár Tamást, a BRFK vesztegetés gyanújával májusban letartóztatott volt közrendvédelmi főosztályvezetőjét Vizoviczki László szórakozóhely-birodalom tulajdonosnak – állítja Arató György, Kalmár Tamás ügyvédje.

Egy keresztapa sem úszhatja meg

Hatékony humán hírszerzés nélkül nem lehet komoly sikereket elérni a szervezett bűnözéssel szemben – állítja Bucsek Gábor ezredes, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) vezetője. Persze ma még nem tudni, lesznek-e olyan besúgók, akik a Vizoviczki-ügy fényében szóba állnak az NNI önálló felderítő főosztályba tömörített hírszerzőivel. Igaz, még azt sem tudni, a két letartóztatott főrendőr mekkora kárt okozott az NNI-nek.

Rendőrségi átszervezés: Azonnal letiltott számítógépek

Két évig keményen dolgozott a fiatal nyomozó csak azért, hogy megfeleljen a feltételeknek, és „bekerülhessen az SZBO-ra” (a BRFK szervezett bűnözés elleni osztályára). Két hete teljesült az álma: SZBO-s lett. Csütörtökön vele is közölték, hogy miután az osztály jogutód nélkül megszűnt, mehet vissza, ahonnan jött, valamelyik kerületi vagy Pest megyei városi kapitányságra.
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>