language

Lapok:

Heti Válasz highlight_off

Kulcsszavak:

összeférhetetlenség highlight_off

Heti Válasz

A Heti Válasz Magyarországon 2001 és 2018 között megjelenő hetilap volt, melyet a budapesti székhelyű Heti Válasz Lap- és Könyvkiadó Kft. adott ki. A kormány 2000. szeptember 19-én kelt rendeletével, 100 millió forint kezdőtőkével létrehozta a Természet- és a Társadalombarát Fejlődésért Közalapítványt (TTFK), amelynek fő feladata egy új politikai hetilap létrehozása volt. Ennek keretében alapította a TTFK a Heti Választ. Első száma 2001. április 13-án jelent meg. Az eladott példányszámot jelentősen megemelte, amikor Orbán Viktor 2002-es országgyűlési választás kampányában - más lapok mellett- a Heti Választ is megemlítette az általa ajánlott sajtótermékek között. A kormányváltás után a közalapítvány állami támogatása jelentősen visszaesett, ezért a kuratórium 2003. január 16-i ülésén döntött a kiadó eladásáról. 2004 áprilisában a Sasliget Tanácsadó Kft vásárolta meg a kiadót 5 millió forintért. 2008. december 16-án a Lantos Csaba érdekeltségébe tartozó addig 25%-os tulajdonrészt birtokló Csemgandó Kft. szerezte meg a lap tulajdonjogát. Az addig 75%-ot birtokló Csák János, Kékessy Dezső és Szabadhegy Péter a szerkesztőbizottság tagjai lettek. 2009. szeptember 2-án a Csemgandó Kft. továbbadta a kiadót az Infocenter.hu Média Befektetési Zrt.-nek, amely 51%-ban Fellegi Tamás médiavállalkozóé, 49%-ban a koppenhágai székhelyű DEFAP Enterprises ApS nevű kockázatitőke-társaságé volt. 2010 májusában, miniszteri kinevezése után Fellegi eladta az Infocenterben lévő tulajdonrészét Stumpf István volt kancelláriaminiszternek és Nyerges Zsoltnak. 2013-tól az Infocenter.hu Média Befektetési Zrt. mellett a MAHIR Magyar Hirdető Zrt. (Simicska Lajos érdekeltsége) is tulajdonosa volt. Miután Simicska megvált médiaérdekeltségeitől, Borókai Gábor főszerkesztő 2018 júniusában bejelentette, hogy a nyomtatott lap kiadása a 2018. júniusi 7-i lapszámmal megszűnik és csak az online-változat folytatódik, augusztusban azonban Borókai lemondott és a valasz.hu oldal frissítése is megszűnt. A Heti Válasz megszűnése után 2 hónapig online formában elérhető volt az válasz.hu honlapon, majd 2018. agusztusa óta a honlap fenntartása is leállt. A lap újságírói Válasz Online néven indítottak új online lapot.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>

Lázár János: meg kell szüntetni a képviselői visszaélések lehetőségét

A képviselői jövedelmek átalakításának egyik legfontosabb momentuma a nyomon követhetőség és az átláthatóság; meg kell szüntetni a visszaélésnek és a manipulációnak a lehetőségét – mondta a Fidesz frakcióvezetője szerdán délután a Klubrádióban.

Pénzbehajtás felsőfokon

Hárommilliárd forintot szerzett vissza a költségvetésnek a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal alig nyolc hónap alatt. Elnöke, Gaál Szabolcs Barna szerint az Orbán-kormány csak akkor tudja elkerülni elődjeinek sorsát, ha a közpénzből fenntartott intézmények nem szabotálják el a munkát.

Csontváz a laboratóriumban - feljelentést tesz az államtitkár

Másfél milliárd forintos áron került új tulajdonosához az ÁNTSZ egykori laborhálózata. A 14 megyeszékhelyen található kémiai és mikrobiológiai laborokat még 2006 elején privatizálták 48 millió forintos áron, 2008 második felében viszont már 1 milliárd 540 millió forintért adták tovább akkori tulajdonosai - derül ki a Heti Válasz ma megjelent számából.

A Lakos család esete a budapesti beruházásokkal

Az összeférhetetlenség határát súrolja, ahogy a Lakos házaspár eluralta a főváros döntéshozó és végrehajtó szerveit.

Panama csatornák

Politikus, baráti értékbecslő, közbeiktatott vállalkozó - az erzsébetvárosi ingatlanbotrány hatósági leleplezése óta nyilvánvaló, hogy van értelme személyi felelősségről beszélni Budapest történelmi negyedeinek magánosítása kapcsán.

Van az a pénz

Az uniós pályázatok körül rendre feltűnnek a néhány százalékért biztos nyerést ígérő "csodaemberek". A korrupció szinte beépült az uniós támogatások elosztásának rendszerébe, néhány magánvállalkozás pedig egyszerre gombol le pénzt a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségről és a pályázókról.

BKV-gate: itt a folytatás!

Miután Antal Attila, a BKV vezérigazgatója pénteken azt nyilatkozta a FigyelőNetnek, hogy fia "egy olyan cégnél dolgozott, amelyik alvállalkozója az Alfa Busznak", illetve továbbra is "jogi lépéseket" emlegetett a Heti Válasszal szemben, lapunk is ismerteti az eddig megtett lépéseit.

Buszbaleset - Itt a bizonyíték a BKV-vezér buszbalhéjára!

Új bejegyzés kerülhet a főváros botránykrónikájába: a BKV vezérének fia havi fizetést kap attól az Alfa Busz Kft.-től, amelyre több milliárd forintos csuklósjármű-tendert írt ki a közlekedési vállalat - tudta meg a Heti Válasz.
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>