language

Intézmények:

Kulcsszavak:

összeférhetetlenség highlight_off

MSZP

A Magyar Szocialista Párt (röviden: MSZP) magyarországi balközép szociáldemokrata párt, 1989. óta jelen van az Országgyűlésben. A párt 1989-ben alakult az akkori állampárt, a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) volt tagjaiból 1989. november 21-én. 1994 és 1998, illetve 2002 és 2010 között Magyarország kormányzó pártja volt. A 2010-es választás óta ellenzékben politizál. (Wikipédia)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [43]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Az MSZP Puch László után: hogyan építették a szocialisták a hátországukat az elmúlt négy évben?

Miközben a kormányoldal éppen az országgyűlési képviselőcsoportok állami forrásainak csökkentésén dolgozik, alig tudunk valamit arról, mire fordították a pártok ezeket a pénzeket eddig. Cikksorozatban vizsgáljuk meg az előző ciklus parlamenti frakcióinak négy év alatt kötött szerződéseit. Elsőként az MSZP-t, amely az idei választáson ugyanannyi képviselőt juttatott a parlamentbe, mint a mérések szerint jóval népszerűbb Jobbik és Momentum, sikerének titka pedig többek között a mélyen beágyazott hátországban rejlik. Az egykori pártpénztárnok, Puch László 2019-ben kiszállt ugyan a párt mögül, de korábbi cége, a Sapienza Kft. így is több százmillió forintot kapott a frakciótól az előző ciklusban. A képviselőcsoporttal szerződő felek között feltűnik több volt politikus, és a párt egykori ügyvédei is, de a legtöbb pénz továbbra is a párt székházába bejelentett cégekhez kerül.

Puch cége és volt MÁV-vezérek is az OLAF-jelentésben

Péntek délután a kormány nyilvánosságra hozta a 4-es metróról szóló EU-s vizsgálatot, az úgynevezett OLAF-jelentést. Megnéztük, mit írtak benne az egyik legnagyobb értékű, hosszan tárgyalt Siemens-szerződésről. A cég az áramellátást és vonatvezérlő rendszerek kiépítését nyerte el, 31,7 milliárd forintért. Ennél a szerződésnél visszakérné az EU a teljes támogatási összeget.

Családi háló Angyalföld körül

Családtagok bukkantak fel az önkormányzati intézmények vezetésében. Lapunk érdeklődésére az érintettek egy kivétellel nem tagadták a rokoni viszonyok meglétét, de az önkormányzat ingerült hangú válasza szerint a felkészültség, a teljesítmény és a kerületért érzett elhivatottság a mérvadó.

ÖSSZEFÉRHETETLENSÉG GYANÚJA A HALADÁS FOCISTÁKKAL BIZNISZELŐ CZEGLÉDY CSABÁNÁL

Aggályosnak és összeférhetetlennek véli a Fidesz szombathelyi szervezete az MSZP-s Czeglédy Csaba játékos-ügynöki tevékenységét az önkormányzati képviselőségével – értesült a PestiSrácok.hu. A szocialista politikus ugyanis úgy foglalkozik labdarúgók képviseletével, játékjogával , hogy önkormányzati képviselőként tagja a közgyűlésnek, amely többségi tulajdonosa a Haladás Labdarúgó Kft.-nek. A szombathelyi Fidesz arra is kíváncsi, hogy a szocialista politikus összesen hány milliót keresett a Haladás-játékosok eladásából. Czeglédy Csaba kérdésünkre leszögezte, szerinte szó sincs összeférhetetlenségről, és áll minden ilyen irányú vizsgálat elé. “A Haladástól soha egyetlen forintot nem fogadtam el, ez mindig is elvi kérdés volt számomra” – mondta Czeglédy Csaba.

Futott még - Schmuck Andor portréja

Főpolgármester-jelöltként tűnt fel a legutóbb Schmuck Andor, akiről másfél évtized után sem tudható, kicsoda és éppen mit kavar - pedig az ezúttal sikertelenül próbálkozó politikus gyakran szerepel reflektorfényben.

Elszámoltatás: sok hűhó semmiért

A fantáziadús összeesküvés-elméleteken, látványos médiaakciókon és néhány, gyenge lábakon álló gyanúsításon kívül eddig semmilyen érdemi eredményt nem tudott felmutatni az Orbán-kormány elszámoltatási gépezete.
Találatok: [43]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>