language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Intézmények:

Pécsi Egyházmegye highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Börtönbe megy a püspöki titkár

Most már jogerős: két év tíz hónapot kell ülnie W. Gyulának, aki római katolikus papként korábban püspöki titkár, majd 1994 és 2010 között a pécsi egyházmegye vagyonkezelője volt.

Több mint öt év börtönt kért az ügyész a Pécsi Egyházmegye vagyonkezelőjének

Az ügyész öt évnél valamivel hosszabb, letöltendő, a védő ugyanakkor felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását kérte a Pécsi Egyházmegye egykori vagyonkezelőjére a Pécsi Törvényszéken, kedden.

A volt püspök nem foglalkozott a pénzügyekkel

A pécsi egyházmegye volt vagyonkezelőjének büntetőperében tanúként hallgatták meg Mayer Mihály korábbi megyéspüspököt. Mayer azt vallotta, hogy nem volt belelátása a püspökség gazdálkodásának napi gyakorlatába.

Adócsalás fantomplébániával: miért csak egy vádlott van Pécsett?

Mától folytatódik a pécsi egyházmegye volt vagyonkezelője ellen indított büntetőper. Az 51 esztendős W. Gyulát az ügyészség jogosulatlan gazdasági előny megszerzésével, folytatólagos adócsalással, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel és a számviteli fegyelem megsértésével vádolja. Lehet, hogy végül egy ember viszi el a balhét 20-30 kollégája helyett is. A gyanús esetekben szelektívnek tűnik az ügyészség vizsgálata.

A püspökre nagy hatással volt a vagyonkezelő

Mindenről a püspök döntött, s rá nagy hatással volt az egyházmegye vagyonkezelője – ezt vallották a pécsi püspökség egykori vagyonkezelőjének büntetőügyében beidézett tanúk a per második napján.

Pécsi püspökség: vádemelési javaslat a volt igazgató ellen

A most 51 esztendős pécsi papot különösen nagy kárt okozó hűtlen kezeléssel, jogosulatlan gazdasági előny megszerzésével, folytatólagosan elkövetett adócsalással és a számvitel rendjének megsértésével gyanúsítják.

Az egyház fizetett, a vagyonkezelő örökölt?

Csalás, sikkasztás, hűtlen kezelés, okirat-hamisítás gyanújával tett feljelentést a pécsi egyházmegye korábbi vezetői ellen egy férfi, aki a rendőrségnek és az adóhatóságnak hétfőn postázott levelét megosztotta lapunkkal is.

A püspök szembenéz híveivel

Részben megalapozottak azok a vádak, amelyek az elmúlt hónapokban érték a pécsi püspökséget – véli Veres András –, az egyházmegye apostoli kormányzója. Veres körlevélben ismerte ezt el, s a püspök az írással erőt akar adni a híveknek, és óvja őket az ítélkezéstől.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>