language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Személyek:

Rónaszéki László highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Félmillió volt a Belvárosban a fagyi, de nem ítéltek el senkit

A bíróság első fokon fölmentette a vádak alól az V. kerület legsikeresebb építési vállalkozóját és jó barátját, az önkormányzat volt jegyzőjét. Az nem derült ki, hogyan lehetett ötszázezer forint a fagyi, és mit rejtett a boríték.

Vádat emeltek a lebukott belvárosi jegyző ellen

Vádat emelt hivatali visszaélés miatt a belvárosi önkormányzat egykori jegyzője, Rónaszéki László ellen a Központi Nyomozó Főügyészség. Mint lapunk korábban megírta, a nyomozás a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése nyomán indult.

Rogán szerint kétmilliárdból még nincs palota

Miért a válság ideje alatt volt a legbőkezűbb az V. kerületi önkormányzat az üzlethelyiségek bérlőivel? Miért járt nekik kedvezmény, ha az ingatlanra évekkel korábban valaki más tett vételi ajánlatot? Kérdések, amelyekre Rogán Antal nem adott választ a belvárosi ingatlanüggyel kapcsolatban.

Belvárosi ingatlanbotrány: Rogán támadásba lendült

5 milliárd 600 millió – ezt a számot állította szembe csütörtökön kora este a Szabadság kávéházban egy háttérbeszélgetésen Rogán Antal „azzal a bizonyos négymilliárddal". Az adatok arra vonatkoznak, mennyi kedvezményt adott a Belváros az ingatlanvásárlóknak. Azaz Rogán szerint a szocialista Steiner Pál polgármestersége idején gálánsabb volt a városrész, mint az ő irányításakor.

Séta panamavárosban

Az önkormányzat épületétől Szentgyörgyvölgyi Péter polgármester lakásáig vonultak ma este sok százan, a belvárosi korrupciós ingatlanügyek elleni tiltakozásul. Az V. kerület vezetése nem tud arról, hogy nyomozás folyna az ingatlanértékesítések miatt.

Százmilliós bolt egyetlen belvárosi üzleten

Több mint százmillió forint kedvezményt kapott egy kiskörúti üzlethelyiség megvásárlásához a székesfehérvári futballklub korábbi, adócsalásért elítélt ügyvezetőjének érdekeltségébe tartozó cég. Közben az ügyészség hivatali visszaéléssel meggyanúsította a Belváros egykori jegyzőjét. Úgy tudjuk, a feljelentést azok a hatóságok tették, amelyek Portik Tamás ellen is nyomoznak.

Háromszáz gól a kiskapuban

Egyelőre leállítják a kedvezményes ingatlanértékesítéseket a Belvárosban, az azokban részt vevők viszont továbbra is mindent jogszerűnek látnak. Az alpolgármester mégis állítja: dolgoznak az üzlethelyiségek eladásának szabályairól szóló rendelet módosításán.

Rogán nélkül is jól megy a bolt

Bár egy jelentés lassan két éve komoly döntési kockázatokra hívta fel a figyelmet, nagyon úgy tűnik, azóta sem változott a belvárosi ingatlanértékesítések gyakorlata. Az önkormányzat tavaly is 130 és 270 ezer forint közötti négyzetméteráron adott el üzlethelyiségeket.

Rogán cáfolna, ha tudna

Nem cáfolta a belvárosi üzlethelyiségek eladásának gyakorlatáról szóló megállapításainkat az V. kerület vezetése. Bár az önkormányzat közleménye több állításunkat valótlannak nevezi, példát nem hoz, sőt, helyenként inkább megerősíti az aggályokat.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>