language

Lapok:

Kulcsszavak:

sikkasztás highlight_off

Index

1999-ben alapították az index.hu mögött álló index.hu Rt.-t, mely később Zrt.-vé alakult. Első tulajdonosa és finanszírozója Kőrös Ákos cége, az Interventra Kft. volt,ő Szőllösi Gáborral 75 %-ot tulajdonolt a részvénytársaságból. A tulajdonosi körhöz tartozott még az egykori INteRNeTTo-s csapat néhány tagja is, mint Nyírő András, Gerényi Gábor és Uj Péter is. A befektetőknek 25 %-os tulajdonrészük volt az Rt.-ben. Az év decemberében Nyírő távozott. 2000 tavaszára több nagy befektető is tulajdonrészt szerzett a cégben, ezek együttesen 25,1 %-os tulajdonlást tudtak magukénak. Nem sokkal ezután az Intel Capital is tulajdonosi hányadot szerzett. 2001-ben Csepi Lajos lett a kiadó vezérigazgatója, aki az Állami Vagyonkezelő Rt. korábbi vezetője volt. 2002 elejére csődhelyzet alakult ki, a megmentő a Kóka János és Bajnai Gordon tulajdonában lévő Wallis Rt. leányvállalata volt. A Webigen néven beszálló cég a részvények egyharmadát vásárolta meg. 2005-ben ezt a vállakozást Nobilis Kristóf vette meg, ennek hatására az akkor már Index.hu Zrt. néven futó cég a CEMP (Közép-európai Média Rt) tulajdonába került. Vélekedesek szerint Nobilis Spéder Zoltán egyik strómanja volt csupán: hamarosan be is igazolódott a gyanú, ugyanis Spéder Zoltán 2006-ban bevásárolta magát az Indexbe, megvéve a Wallis Rt részesedését. Innentől határozottan ő vált a háttérben a valódi tulajdonossá. Ez volt index.hu első nyereséges éve.


2009 óta a hírdetéseket a CEMP értékesíti. 2014-ben a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Pro-Ráta Zrt opciós jogot szerzett az Index-beli tulajdonszerzésre, mely jogot 3 évvel később, már az Orbán-Simicska konfliktus idején érvényesített az üzletember. A Pro-Ráta ekkor tulajdonjogáról lemondva a Magyar Fejlődésért Alapítványnak adta át a kiadóvállatot. Ezt az alapítványt az NP Nanga Parbat Zrt. hozta létre pár hónappal korábban. Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bodolai László, az index.hu jogásza lett. 2018-ban Simicska Lajos eladta érdekeltségeit Nyerges Zsolt üzletembernek. A CEMP-et időközben Spéder Zoltán két magánszemélynek adta el: Ziegler Gábornak, a CEMP Sales House ügyvezetőjének, illetve Oltyán Józsefnek, aki a Regon Média tulajdonosa és vidéki online médiahálózatot működtetett, valamint KNDP-s politikus volt. Ők ketten vették meg az NP Nanga Parbat Zrt.-t is, ezzel befolyást szereztek az Index hirdetései felett. A portál ezt követően támogatói kampányokba kezdett.

2020. július 22-én az Index.hu Zrt. igazgatóságának elnöke kezdeményezte Dull Szabolcs főszerkesztő elbocsátását. A szerkesztőség tagjai ezzel nem értettek egyet, és július 24-én nagy részük, több mint 80 munkatárs felmondott. 2020. november 23-án Szombathy Pál vezérigazgató-főszerkesztő távozott, a cég vezetését Starcz Ákos vette át. Bodolai László marad a csoport médiajogásza. Ezzel egyidőben az z Indamedia Network Zrt. bejelentette: visszavásárolják a Magyar Fejlődésért Alapítványtól (MFA) az Index.hu Zrt. részvényeit, így a jövőben az újság az Indamedia-csoport tagjaként folytatja működését. Az Indamedia tulajdonosai Ziegler Gábor és Vaszily Miklós.

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [146]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Korrupció gyanúja miatt nyomoznak az egyik tankerületi vezető ügyében

A Vác és Környéke értesülései szerint sikkasztás és hivatali vesztegetés miatt nyomoz a rendőrség az egyik tankerület vezetője ellen. A gyanú szerint az érintett több ízben is visszaélt a pozíciójával. A lap a Klebelsberg Központot is megkereste, de az intézménynek nincs információja a korrupcióról.

Kormánytisztviselők ellen emeltek vádat, miután idősektől csaltak ki pénzt

Idős emberek sérelmére elkövetett korrupcióval és vagyon elleni bűncselekményekkel vádolnak tizenhárom embert, köztük hivatásos gondnokokat és kormánytisztviselőket – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.

Felfüggesztettet kapott a volt rakamazi polgármester

Ítélet született a Nagy-Morotva Vízi Tanösvény gate néven elhíresült ügyben. A támogatásokat elsíboló banda felfüggesztett börtönbüntetéssel, illetve pénzbüntetéssel úszta meg az ügyet. Igaz, az ítélet még nem jogerős. A négy vádlott 660 millió forintos állami támogatás megtartása érdekében valótlan elszámolást nyújtott be, ezzel valósították meg a bűncselekményt. A bíróság F. Ernő (Fidesz-KDNP) elsőrendű vádlottat,Rakamaz volt polgármesterétkét év, négy évre felfüggesztett börtönbüntetésre, A. P. másodrendű vádlottat egy év, két évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, B. K. harmadrendű és B. S. negyedrendű vádlottat 540-540 napi tétel pénzbüntetéssel sújtotta; egy napi tétel összegét 3000 forintban állapították meg, annak meg nem fizetése esetén a büntetést fogházban kell végrehajtani.

Elítélték a Buda-Cash-botrány vádlottjait

Elítélte a Buda-Cash-botrány vádlottjait a Fővárosi Törvényszék, a vádlottak egyenként 7 év 6 hónap börtönbüntetést kaptak. Az öt vádlottat, V. Pétert, P. Zoltánt, T. Pétert, Gy. Jánost és P. Gyulát folytatólagosan elkövetett sikkasztás büntette miatt találta bűnösnek a bíróság. P. Zoltánt felbujtóként, T. Pétert, Gy. Jánost és P. Gyulát bűnsegédként.

2 milliárd forintot csalt ki az ebesi álbróker

Bűnösnek mondták ki 556 rendbeli csalás és sikkasztás, valamint 552 rendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt az anno a Civis Globál Brókerház Zrt.-t irányító K. Sándort, aki 559 sértettől 2 milliárd forintot csalt ki 2011 és 2013 között - közölte a Debreceni Járásbíróság. A bíróság 12 év börtönbüntetést szabott ki, 10 évig a közügyeket sem gyakorolhatja. Gazdasági-pénzügyi foglalkozást sem űzhet többé. A bíróság 1,8 milliárd forint értékben adott helyt több mint 500 sértett polgárjogi igényének. A bíróság emellett kötelezte a vádlottat 5 millió forint bűnügyi költség megfizetésére.

Felmentették első fokon Kocsis Istvánt

Felmentették első fokon Kocsis Istvánt, az álllami Magyar Villamos Művek (MVM) volt vezetőjét és egy társát a kaposvári bíróságon, írja az MTI. Egyszer már lement ez a per egyébként, csak 2016-ban újra kellett indítani az egészet.

Cserdi polgármestere elfelejtette, hogy három éve elítélték sikkasztásért

Cserdi polgármesterével, Bogdán Lászlóval mégis ez történt. A PécsMa beszámolója szerint Bogdán 2010-ben egy pécsi összeszerelőüzemben dolgozott, és nagy tételben hozott ki mobiltelefonokat és alkatrészeket. 2014-ben jogerősen két év szabadságvesztésre és 200 ezer forint pénzbüntetésre ítélték, a büntetést négy év próbaidőre felfüggesztették.

Élettársával sikkasztott Versend polgármestere

Költségvetési csalás, folytatólagosan és üzletszerűen nagyobb értékre elkövetett sikkasztás és hamis magánokirat folytatólagosan elkövetett felhasználása miatt szerdán nem jogerősen 600 ezer forint pénzbüntetésre ítélték Kárász Istvánt, Versend polgármesterét, írja az MTI a Pécsi Törvényszék közleménye alapján.

227 milliót sikkasztott egy ingatlanos

A nyomozás adatai szerint egy angol ingatlanforgalmazással foglalkozó cég ügyvezetője szóban meghatalmazta a 46 éves brit állampolgárt a cég tulajdonában lévő ingatlanok értékesítésével, valamint bérbeadásával. A két fél megállapodása szerint az ingatlanok adásvétele, vagy bérbeadása megkötése előtt a férfinak tájékoztatnia kellett az ügyvezetőt, akinek a hozzájárulásával köthette meg az üzletet.
Találatok: [146]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>