language

Személyek:

Arató Gergely highlight_off
Szilvásy György highlight_off

Arató Gergely

Arató Gergely 1968. november 23-án született Budapesten. Nős, egy gyermeke van. A Demokratikus Koalíció politikusa, kőbányai egyéni parlamenti képviselő.


1987-ben az Eötvös József Gimnáziumban érettségizett Budapesten. 1993-ban az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán kémia-fizika szakos középiskolai tanári, 2000-ben a Pécsi Tudományegyetemen politikai szakirányú humánszervezői diplomát szerzett. 1993-tól a budapesti Zrínyi Miklós Gimnázium tanára. 1997-2000 között az Ifjú Szocialisták Mozgalmának tisztségviselője, illetve 2000-2002 között az ifjúsági szervezet országos elnöke volt. 2006-tól 2010-ig az Oktatási és Kulturális Minisztérium államtitkára volt.

Szilvásy György

1958. április 29-én született Budapesten. Nős, két fia van. 

A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem nemzetközi kapcsolatok szakán közgazdászként, az ELTE Természettudományi karán programozó matematikusként végzett. 1985-ben doktori címet szerzett. 

1985 és 1989 között a KISZ Központi Bizottságában az Egyetemi és Főiskolai Osztály vezetője. 1989-ben a Minisztertanács Hivatalában kormány-főtanácsadóként dolgozott. 1989-90-ben a Miniszterelnöki Hivatalban miniszterhelyettes, a Magyar Televízió és a Magyar Rádió Felügyelő Bizottságának titkára. 1990-1995 között a Miniszterelnöki Hivatal helyettes államtitkára. 1995-től 1998-ig a Környezetvédelmi és Területfejlesztési Minisztérium, 2002-2003-ban a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium, 2003-2004-ben a kulturális tárca, 2004-2005-ben a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára, majd 2005 áprilisától 2006 márciusáig a Miniszterelnöki Hivatal címzetes, 2006 márciusától pedig politikai államtitkára. 1998 és 2000 között az Altus Rt. igazgatója, 2000-2002 között a Perfekt Rt. vezérigazgatója volt. 20022003-ban a Gyermek-, Ifjúsági, és Sportminisztérium, 2003–2004-ben a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma, 2004–2005-ben pedig a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára volt. 2005 áprilisától Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kabinetfőnöke, 2006. június 9. és 2007. június 25. között a második Gyurcsány-kormányban a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter volt. 2007. június 25-e után a titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter lett. 

Bajnai-kormány alatt a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) humánpolitikai és koordinációs főigazgatójaként folytatta pályafutását.



Forrás: http://www.miniszterelnok.hu 

Kapcsolódó linkek

Szilvásy György pályaképe a Magyar Narancsban 
és a HVG-ben

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Gazdasági büntetőügyek kampányidőszakban

Igazodni látszik a rendőrség a választási győzelem előtt álló Fidesz elszámoltatási elvárásaihoz – akár így is értékelhető az a kampánykezdet óta tapasztalható szokatlan ügybuzgalom, amellyel a valóban kedélyborzoló gazdasági bűnügyek tucatjaiban járnak el a nyomozók.

Egyeztetések Gyurcsány szobájában

Ocsovai Tamást még Pécsről is felrendelték egy pályázat miattKevesebb pályázati támogatáshoz jutottak Gyurcsány Ferenc sportminiszter hivatali ideje alatt egyes civil egyesületek, hogy a baloldalhoz köthető szervezetek is pénzt kaphassanak – vallotta a Zuschlag-per hétfői tárgyalásán a tárca egykori helyettes államtitkára, Ocsovai Tamás.

Pert vesztett Rákosi és Alács a hvg.hu-val szemben

Elutasította a Fővárosi Bíróság (FB) Rákosi Ferencnek és Alács Tibornak a több mint fél évtizeddel ezelőtti, Gyurcsány Ferenc vezette ifjúsági minisztérium vezető beosztású munkatársainak Topolánszky Ákossal, a tárca akkori helyettes államtitkárával és a hvg.hu-val szembeni keresetét első fokon, nem jogerősen csütörtökön.

Politikusok, akiknek a neve felmerült a Zuschlag-ügyben

Eddig többek között Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, Szilvásy György titokminisztert, Mesterházy Attilát, az MSZP országgyűlési frakcióvezetőjét, Göncz Kinga külügyminisztert, Jánosi György korábbi ifjúsági minisztert hallgatta meg az ügyészség és a bíróság a Zuschlag-ügyben. A különösen nagy kárt okozó csalással vádolt egykori MSZP-s képviselő és vádlott-társai azonban sok más politikust is belekavartak már az ügybe.

Zuschlag-per: szakaszgyőzelmet aratott az ügyészség

Sok kínos pillanatot szereztek a Zuschlag-per vádlottjai az MSZP prominenseinek a tárgyalás most lezárult első fordulójában, s a helyzet a tanúkihallgatások során alighanem tovább fokozódik.

Zuschlag-ügy: idén utoljára

Várhatóan a tavaly szeptember óta előzetes letartóztatásban lévő Zuschlag János szabadlábra helyezését kéri ügyvédje a 75 milliós állami támogatás jogosulatlan megszerzéséről szóló büntetőper mai, utolsó idei tárgyalási napján.

A Zuschlag-per hordaléka

Zuschlag János volt szocialista képviselő egykori titkárságvezetője, Lados István - a Zuschlag-per másodrendű vádlottja - vallomásaiban több közszereplőről azt állította: tudtak főnöke törvénysértő tevékenységéről.

Lados István megdöbbentő vallomása

Zuschlag János és társainak pere három hete indult. A vaskos vádirat szerint a 16 gyanúsított bűnszervezetben követett el pályázati csalássorozatot, 75 millió forintot tulajdonítva el a köz pénzéből.

A Zuschlag-ügy szálait a politika csúcsain tarthatták kézben

A Zuschlag-per másodrendű vádlottja, Lados István szerint Zuschlag több tízmillió forintot kapott az MSZP-től, hogy lemondjon képviselői mandátumáról és ne tegyen beismerő vallomást.

Zuschlag belügyei

Vajon kiderül-e, Zuschlag János milyen csatornákon keresztül tudta meg, hogy az ifjúsági szervezetek ügyében zajló nyomozásban társaival együtt lehallgatják?
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>